خدمات سازمانی

Shell ابری آروان

Shell آروان این امکان را به شما می‌دهد تا به‌وسیله‌ی ترمینال سفارشی‌سازی‌شده‌ی آنلاین (Cloud Shell) و یک محیط توسعه‌ی یکپارچه (Cloud IDE) سرویس‌های ابری مختلف را مدیریت کنید.
Shell ابری آروان
در یک نگاه
ساده‌سازی توسعه در محیط ابر
Shell ابری آروان سرویسی منعطف و ساده است که به‌همراه افزونه‌های متنوع VSCode و بسته‌های نرم‌افزاری مختلف و از پیش نصب‌شده ارایه می‌شود و امکان مدیریت یا توسعه‌ی سرویس‌های ابری را به‌شکل یکپارچه فراهم می‌کند. با استفاده از این سرویس می‌توانید به‌طور آنلاین و در کم‌ترین زمان به بیش از ۱۰۰ بسته‌ی نرم‌افزاری لینوکس دسترسی داشته باشید و به کمک زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف و مجموعه‌ای از دستورهای ساده‌شده، کدهای خود را در محیط تست اجرا کنید.
Cloud Shell ابر آروان به‌دست توسعه‌دهندگان و برای توسعه‌دهندگان ساخته شده است و با در نظر گرفتن همه‌ی نیازهای شما مانند کار با APIها، پایگاه‌های داده و ... به توسعه‌ی سریع و هوشمند محصولات‌تان کمک می‌کند.
ویژگی‌ها
سازگار، کاربردی و انعطاف‌پذیر
هماهنگ با API و CLI آروان
امکان استفاده از قابلیت‌های مختلف محصولات ابری آروان در کم‌ترین زمان به‌شکل یکپارچه و امن
محیط توسعه‌ آنلاین
توسعه یا عیب‌یابی برنامه‌های ابری به‌شکل آنلاین، با استفاده از مرورگرهای مختلف در هر زمان یا مکان
سازگار با همه‌ دستگاه‌ها
امکان توسعه‌ی سرویس‌ها با گوشی همراه یا تبلت در نسخه‌ی PWA با اندازه‌های متفاوت و استاندارد
ذخیره‌سازی دایمی
قابلیت ذخیره‌سازی دایمی داده‌ها، تغییرات و پیکربندی‌های انجام‌شده با حجم دل‌خواه در دیسک‌های پرسرعت
دسترسی به Git
امکان توسعه، یکپارچه‌سازی و تغییر کدهای موجود در مخزن گیت از راه دور و در کم‌ترین زمان
افزونه‌های متنوع
مدیریت و توسعه‌ی نرم‌افزارها و سرویس‌های ابری به کمک طیف گسترده‌ای از افزونه‌های کاربردی VSCode
افزونه‌ها
اتصال ایمن با افزونه‌ی SSH Client
با استفاده از افزونه‌ی SSH Client می‌توانید سرور‌های ابری را به‌آسانی و به کمک Shell ابری مدیریت کنید و کدهای خود را به‌شکل آنلاین در سرورهای مختلف آروان یا سایر ماشین‌های مجازی توسعه دهید.
این افزونه با پشتیبانی کامل از SSH Key و ارایه‌ی امکان ورود با الگوهای رمز‌نگاری‌شده، بستر امن و مناسبی را برای مدیریت و کنترل سرورهای شما فراهم می‌کند.
اتصال ایمن با افزونه‌ی SSH Client
توسعه به کمک هوش مصنوعی
با وارد کردن کلید API سرویس ChatGPT در شل ابری آروان، می‌توانید با یک کلیک ساده به طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های کاربردی و قدرت‌مند هوش مصنوعی دسترسی داشته باشید و بسیاری از چالش‌های خود را به‌راحتی و بدون دغدغه برطرف کنید.
قابلیت‌های متعدد ChatGPT به شما این امکان را می‌دهد تا بدون محدودیت همه‌ی ایده‌های خود را به کدهای قابل اجرا پیاده‌سازی کنید و در کم‌ترین زمان و با بهترین روش‌ها محصول‌تان را توسعه دهید.
توسعه به کمک هوش مصنوعی
Thunder Client به‌جای Postman
با استفاده از افزونه‌ی Thunder Client می‌توانید هنگام کار با APIها بدون نیاز به برنامه‌های جانبی و یا اجرای اسکریپت‌های مختلف، سرویس‌های HTTP را توسعه دهید و در محیطی یکپارچه آن‌ها را مدیریت کنید.
این افزونه‌ی کاربردی با به‌کارگیری CLI درونی خود در محیط‌های ترمینالی به‌راحتی کار می‌کند و با فراهم کردن امکان Import یا Export کانکشن‌های متفاوت، می‌تواند جایگزین مناسبی برای Postman باشد.
Thunder Client به‌جای Postman
قیمت‌گذاری
فقط به‌ازای مصرف پرداخت کنید
هزینه‌ی نهایی Shell ابری آروان به‌شکل PAYG و بر پایه‌ی میزان مصرف از منابع (پردازنده، رم و دیسک) محاسبه می‌شود. شما می‌توانید با انتخاب هر یک از بسته‌های زیر و پس از پرداخت مبلغ دیسک ابری، از ویژگی‌های متنوع آن استفاده کنید. هم‌چنین برای مدیریت هزینه‌ها امکان افزایش یا کاهش منابع به‌شکل لحظه‌ای و با هر بار اجرای Shell وجود دارد.
3-Core
۱,۲۵۰ تومان
به‌ازای هر ساعت
پردازنده
پردازنده
3 CPU
رم
رم
6 GB
4-Core
۱,۷۵۰ تومان
به‌ازای هر ساعت
پردازنده
پردازنده
4 CPU
رم
رم
8 GB
۵ ساعت استفاده‌ی رایگان در هر ماه
8-Core
۳,۱۲۵ تومان
به‌ازای هر ساعت
پردازنده
پردازنده
8 CPU
رم
رم
16 GB
پرسش‌های رایج
شل ابری یک محیط توسعه‌ی یکپارچه و ترمینالی آنلاین است که دسترسی سریع و آسان به زیرساخت‌های ابری را فراهم می‌کند. شما با استفاده از امکانات Cloud Shell مانند کار با افزونه‌های کاربردی، دسترسی به Git و … می‌توانید با صرفه‌جویی در زمان و انرژی سرویس‌های خود را مدیریت کنید.
Cloud Shell یک سرویس مدیریت‌شده و سازگار با زیرساخت‌های ابری است که به‌همراه افزونه‌ها و بسته‌های نرم‌افزاری از پیش نصب‌شده ارایه می‌شود. در حالی‌که CLI‌ بدون وجود امکانات و ویژگی‌های Shell، فقط دسترسی‌های مرتبط با هر محصول را به‌شکل جداگانه و در ترمینال‌های مستقل فراهم می‌کند.
بله، همه‌ی تغییرات انجام‌شده در Disk شما ذخیره می‌شوند و در هر زمان قابل دسترسی و بازیابی هستند.
مبلغ نهایی Shell ابری به‌ازای میزان ساعت مصرف‌تان در ماه از کیف پول‌تان کسر می‌شود و شما می‌توانید با خاموش کردن آن در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید؛ اما در نظر داشته باشید که برای دسترسی به اطلاعات و تغییرات انجام‌شده‌ باید هزینه‌ی دیسک را بپردازید. برای مثال، اگر فقط ۱۰ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی در اختیار داشته باشید، باید ماهانه مبلغ ۶۰ هزار تومان پرداخت کنید.
بله، این امکان وجود دارد؛ اما توصیه می‌کنیم اطلاعات مرتبط به حساب کاربری (میزکار) خود را با سایر اعضا به اشتراک نگذارید، چراکه Shell مانند سیستم شخصی هر توسعه‌دهنده در محیط ابری است.
بله، Cloud IDE آروان با دستگاه‌های مختلف شامل کامپیوتر رومیزی، لپ‌تاپ، تبلت و گوشی هوشمند سازگار است. همین‌طور شما می‌توانید با نصب نسخه‌‌ی PWA از امکانات و ویژگی‌های متعدد Cloud IDE استفاده کنید.
دسترسی‌های مفید
مستندات مرتبط با Shell ابری آروان
توسعه به‌سادگی یک کلیک
Cloud Shell ابر آروان به شما کمک می‌کند تا با استفاده از ساده‌ترین روش‌ها و پرداخت هزینه‌ای مقرون به‌صرفه سرویس‌های ابری خود را در مسیر رشد قرار دهید.