محصولات
محصولات ویژه
دسته‌بندی بر اساس عملکرد
خدمات سازمانی

مسوولیت اجتماعی

اقداماتی که ابر آروان در راستای مسوولیت اجتماعی‌اش انجام داده است را بخوانید و با ما همراه شوید.
مسوولیت اجتماعی در آروان
ابر آروان ماهیت مسوولیت اجتماعی‌ بلندپروازانه‌اش را این‌گونه خلاصه می‌کند «نجات سرزمین مادری با صادرات دانش‌بنیان؛ بهانه‌ا‌ی برای ماندن و بازگشت حرفه‌ای‌ها».
بر همین اساس است که پیش‌گام بودن در فناوری، حرکت بر لبه‌ی تکنولوژی دنیا و رقابت با محصولات ابری در عرصه‌ی جهانی برای ابر آروان الزام‌آور است. البته در مسیر فناوری قرار گرفتن به‌تنهایی کافی نیست و نمی‌تواند نجات‌بخش باشد؛ بلکه این فرهنگی انسانی، عدالت‌محوری و پای‌بندی به ارزش‌هاست که کمک می‌کند تا جهانی متفاوت شکل بگیرد.
بچه‌های آروان
حمایت از نسل بعدی استارت‌آپ‌ها
ابربازی
شهسواران فناوری
حمایت‌های اجتماعی
بچه‌های آروان
توانمندسازی ۹۹ تن از اقشار کم‌برخوردار با آموزش رشته‌های حوزه‌ی IT و دیجیتال با هدف ایجاد دسترسی به فرصت‌های برابر اجتماعی
«فقدان عدالت آموزشی» منجر به محرومیت‌های آموزشی و نابرابری اجتماعی بیش‌تر برای اقشار کم‌برخوردار جامعه خواهد شد و در دنیای امروز، آموزش فناوری در پر کردن این شکاف‌های اجتماعی، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
از این رو ابر آروان در طرحی سه ساله یعنی از سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱، برای خود تلاشی مضاعف تعیین کرده که بر پایه‌ی «توانمندسازی» تعریف شده است. در طرح «بچه‌های آروان»، دانش‌پذیران به‌کمک سازمان‌های مردم‌نهاد معتبر، به ابر آروان معرفی می‌شوند. با قرارگیری دانش‌پذیر در مسیر آموزشی تعریف شده‌ی ابر آروان، کار آغاز می‌شود و تا رسیدن به تخصصی حرفه‌ای در رشته‌های دیجیتال مارکتینگ، برنامه‌نویسی وب، طراحی رابط کاربری UI/UX، مدیر شبکه و سیستم‌عامل، و متخصص امنیت سایبری ادامه می‌یابد تا درنهایت این متخصصان به بازار کار اتصال پیدا کنند.

دانش‌پذیران این طرح از بین ۳ گروه کانون‌های اصلاح و تربیت، کودکان کار و نوجوانان یا جوانان مناطق محروم هستند.
حمایت از نسل بعدی استارت‌آپ‌ها
عرضه‌ی رایگان زیرساخت ابری به استارت‌آپ‌های نوپا با هدف تمرکز بیش‌تر این کسب‌وکارها بر توسعه‌ی محصول و بازار به‌جای تمرکز بر دغدغه‌های زیرساختی
ابر آروان در همکاری با شتاب‌دهنده‌ها، زیرساخت محصولاتش را به‌رایگان یا با تخفیف بالا، در اختیار استارت‌آپ‌هایی قرار می‌دهد که در سال نخست عمرشان هستند.
به‌طور کلی ابر آروان همواره تلاش می‌کند با ایجاد بسته‌های رایگان در محصولاتش، امکان استفاده‌ی از محصولات ابری را برای وب‌سایت‌های شخصی و کسب‌‌وکارهای خُرد نیز فراهم کند.
ابربازی
رویداد-مسابقه‌ای برای تولد محصولات ابری مستقل و متنوع با هدف توسعه‌ی اکوسیستم ابری کشور
ابربازی، رویداد-مسابقه‌ای است که ابر آروان با هدف شکل‌گیری کسب‌وکارهای نوپای مستقل و با تمرکز بر توسعه‌ی محصولات ابری برگزار می‌کند.
در این مسابقه‌ی سالانه، متخصصان فنی و کسب‌و‌کاری جذب و ارزیابی می‌شوند تا در کنار هم، تیم‌سازی کنند. پس از آن، از بین ایده‌‌های نرم‌افزاری رتبه‌بندی شده، ایده‌های مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند و بر پایه‌ی مستندات ارایه شده، MVP محصول‌شان را بر بستر ابر آروان می‌سازند و به توسعه‌ی طرح کسب‌وکاری‌شان می‌پردازد. درنهایت پس از قضاوت هییت داوران براساس ویژگی‌هایی مشخص، تیم‌های برتر انتخاب و از حمایت مادی و معنوی ابر آروان و دیگر حامیان ابربازی برخوردار خواهند شد. هم‌چنین، محصولات منتخب وارد بازارچه‌ی ابری آروان می‌شود.
ابر آروان و دیگر حامیان ابربازی تلاش می‌کنند با رفع انحصار و ایجاد توازن و عدالت، به ارتقای کیفیت اکوسیستم ابری کشور یاری رسانند.
شهسواران فناوری
حمایت آموزشی و تجهیزاتی نخبگان علمی با هدف تحقق بیش‌ترین حمایت و تقویت نمایندگان ایران در مسابقات جهانی
ابر آروان تلاش می‌کند بخشی از نیازهای آموزشی، منتورینگ و تجهیزات نخبگان علمی که در المپیادهای ملی و بین‌المللی در حوزه‌های مرتبط با محصولات ابر آروان به رقابت می‌پردازند را تامین کند.
در همین راستا ابر آروان با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و سازمان فناوری اطلاعات ایران، به‌عنوان مجری مسابقه‌ی ملی مهارت و مقدماتی المپیاد جهانی WorldSkill2021 شانگهای انتخاب شده است.
حمایت‌های اجتماعی
عرضه‌ی رایگان زیرساخت ابری با هدف تسهیل فعالیت‌های اجتماعی و علمی مستقل
ابر آروان برخی محصولات خود را به‌رایگان در اختیار سازمان‌های مردم‌نهاد، رویدادهای مستقل، مسابقات دانشجویی و پروژه‌هایی با منافع عمومی جامعه قرار می‌دهد تا با کاهش هزینه‌های این دست فعالیت‌ها، به توسعه و تسهیل آن‌ها کمک کند.
مای جمعی
زنجیره‌ی ارزشی که استارت‌آپ‌ها در کنار هم ایجاد می‌کنند، یک «مای جمعی» بزرگ را شکل می‌دهد؛ یک «مای جمعی» بزرگ که با در کنار هم بودن، هم‌افزایی، فرهنگ‌سازی و به‌خدمت گرفتن فناوری، بی‌شک ارزش‌های بزرگ‌تری خلق خواهد کرد.
ابر آروان نه به ایفای نقش تنها، که به این «مای جمعی» باور دارد و تلاش می‌کند با مجموعه اقدامات در حوزه‌های مختلف جنبه‌های عمومی‌تری از مسوولیت اجتماعی خود را به انجام برساند و با ایفای این نقش اجتماعی و قرار گرفتن در کنار سایر استارت‌آپ‌ها و سازمان‌ها در تشکیل یک «مای جمعی» سهیم باشد.
آموزش
حمایت مادی و معنوی از فعالیت‌های محرومیت‌زدایی پایدار در حوزه‌ی آموزش
مربی‌گری
انتقال دانش و هدایت آموزشی نمایندگان المپیادهای جهانی
اعطای زیرساخت رایگان
به رویدادهای مستقل، سازمان‌های مردم‌نهاد، پلتفرم‌هایی با منافع عمومی جامعه
حمایت از کسب‌وکارهای نوپا
عرضه‌ی رایگان زیرساخت و تخفیف ویژه به استارت‌آپ‌ها در همکاری با شتاب‌دهنده‌ها
با قصه‌گوی ابر آروان در تماس باشید
پرسش‌ها، پیشنهادها و بازخوردهای شما را پذیراییم.
هستی شهریزفر
قصه‌گوی ابر آروان
pr@arvancloud.ir
به ما ایمیل بزنید