محصولات
راهکارها
بازارچه ابری
قیمت گذاری
منابع دانش
راهکارها
راهکارهای ویژه
بر اساس صنعت
بر اساس اندازه شرکت
بر اساس کاربرد
بازارچه ابری
تغییرات قیمت‌گذاری در محصولات ابر آروان
ابر آروان از ابتدای فعالیت خود تلاش کرده است، خدمات و محصولاتش را با قیمتی عادلانه، اقتصادی و کاملن شفاف به کاربران عرضه کند تا کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌ها بتوانند بدون دغدغه‌ی زیرساخت، به توسعه‌ی محصولات خود بپردازند.

محصولات ما پیش از این صرفن به‌شکل Pay As You Go محاسبه می‌شد اما به تازگی با طراحی بسته‌های پایه، رشد، حرفه‌ای و سازمانی در برخی از محصولات، شیوه‌ی قیمت‌گذاری خود را تغییر داده‌ایم تا هزینه‌ی مصرف مشتریان نسبت به گذشته به‌صرفه‌تر شود. با این همه شیوه‌ی محاسبه‌‌ی هزینه‌ها به‌شکل Pay As You Go هم‌چنان برای تمام محصولات در دسترس باقی مانده است.
بسته‌های متنوع و به صرفه محصولات ابر آروان
ابر آروان در چهار محصول CDN، میزبانی ویدیو، فضای ابری و خدمات پشتیبانی چهار بسته‌ی پایه، رشد، حرفه‌ای و سازمانی را طراحی کرده است تا کاربران با توجه به نیاز و مصرف کسب‌وکارشان، به آسانی بسته‌ی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

این بسته‌ها، که به‌شکل ماهانه فعال می‏‌شوند، بسیار اقتصادی‌تر و ساده‌تر از قبل طراحی شده‌اند تا کسب‌وکارها بتوانند به‌راحتی و با هزینه‌های پایین‌تر، از به‌روزترین محصولات ابری شامل شبکه‌ توزیع محتوا (CDN)،‌ سرویس میزبانی ویدیو، فضای ابری و خدمات پشتیبانی بهره‌مند شوند. هم‌چنین سایر محصولات ابر آروان از جمله پخش زنده، سرور ابری و کانتینر ابری (سکوی ابری) بدون تغییر قیمت نسبت به گذشته و به همان روش قبلی، محاسبه می‌شوند.
بسته‌ی پایه
اگر کسب‌وکاری نوپا دارید یا برای استفاده‌ی محدود و شخصی به زیرساخت ابر آروان نیاز پیدا کرده‌اید، می‌توانید با بهره‌مندی از بسته‌ی پایه به رایگان از محصولات شبکه‌ توزیع محتوا و امنیت ابری، فضای ابری، میزبانی ویدیو و خدمات پشتیبانی بهره‌مند شوید.
بسته‌ی رشد
اگر به تازگی استارت‌آپ خود را راه‌اندازی کرده‌اید و برای رشد و بهبود کیفیت خدمات‌تان به امکانات و زیرساخت ابری بیش‌تری نیاز دارید، بسته‌ی رشد برای شما مناسب است. در این بسته با کم‌ترین هزینه، امکانات کاربردی و متنوعی در اختیارتان قرار می‌گیرد.
بسته‌ی حرفه‌ای
این بسته برای کسب‌وکارهای بزرگی که سرویس مهمی به کاربران ارایه می‌دهند و محتوای قابل توجه‌ای برای توزیع، انتشار و نگهداری دارند مناسب است و امکانات کاملی از محصولات مختلف ابر آروان را در اختیارشان قرار می‌دهد.
بسته‌ی سازمانی
سازمان‌ها، استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ با سرویس‌های حیاتی می‌توانند با عقد قرارداد و خرید بسته‌ی سازمانی به شکل نامحدود از همه‌ی امکانات محصولات CDN، میزبانی ویدیو، فضای ذخیره‌سازی ابری و پشتیبانی ابر آروان استفاده کنند.
نکات مهم در قیمت‌گذاری بسته‌ها
پیش از خرید خدمات ابری آروان، لازم است با مفاهیم و نکات زیر آشنا شوید.
مصرف مازاد
شیوه‌ محاسبه Pay As You Go
محاسبه PAYG
شیوه‌ محاسبه‌ Add-on
محاسبه Add-on
شرایط استفاده از بسته‌ها
شرایط استفاده
مصرف مازاد
به میزان مصرف شما بیش از منابع مشخص شده در هر بسته، مصرف مازاد گفته می‌شود. ما تلاش کرده‌ایم در هر بسته همه‌ی نیازهای کاربران را پوشش دهیم با این همه اگر منابع مورد نیاز شما بیش از منابع بسته‌ی فعلی‌تان باشد، می‌توانید مطابق با جداول مصرف مازاد در هر محصول از آن‌ها استفاده کنید.
شیوه محاسبه Pay As You Go
مشتریانی که هم‌چنان علاقه‌مندند در محصولات CDN، فضای ابری و میزبانی ویدیو از شیوه‌ی Pay As You Go استفاده کنند، می‌توانند روی بسته‌ی رایگان باقی بمانند. در این حالت مصرف مازاد آن‌ها به‌شکل Pay As You Go محاسبه خواهد شد. مشتریان محصولاتی مانند پخش زنده، سرور ابری و سکوی ابری می‌توانند هم‌چون گذشته به اندازه‌ی مصرف خود هزینه پرداخت کنند.
شیوه‌ محاسبه‌ Add-on
اگر علاوه بر منابع بسته‌ی فعلی خود به امکاناتی نیاز دارید که در بسته وجود ندارد، می‌توانید با پرداخت مبلغ هر امکان، آن را به مدت یک ماه به بسته‌ی خود اضافه کنید. در حال حاضر این شیوه‌ی پرداخت تنها در بسته‌ی پایه و رشد محصول CDN و برای دو امکان بهینه‌سازی تصویر و محدودیت نرخ درخواست تعریف شده است.
شرایط استفاده از بسته‌ها
شما می‌توانید با شارژ کیف پول خود به اندازه‌ی مصرف ۷ روز آینده‌تان، بسته‌ی رشد یا حرفه‌ای محصولات را بلافاصله فعال کنید یا آن را به بسته‌ی بالاتر ارتقا دهید. هم‌چنین تا ۷ روز امکان تغییر بسته‌های رشد و حرفه‌ای به بسته پایین‌تر وجود نخواهد داشت.
شیوه محاسبه قیمت محصولات
مشتریان برای استفاده از بسته‌های رشد و حرفه‌ای چهار محصول CDN، میزبانی ویدیو، فضای ابری و خدمات پشتیبانی، لازم است پیش از فعال‌سازی بسته، کیف پول‌شان را دست کم به اندازه‌ی مصرف ۷ روز آینده خود شارژ کنند. هم‌چنین اگر مایل به استفاده از این محصولات به شکل Pay As You Go هستید می‌توانید روی بسته‌ی پایه بمانید تا مصرف مازاد بر آن به شکل Pay As You Go محاسبه شود.

کاربرانی که مشتری محصولات کانتینر ابری (سکوی ابری)، سرور ابری و پخش زنده هستند می‌توانند به کمک ماشین حساب، برآوردی از مصرف آتی خود به دست آورند، سپس کیف پول‌شان را بر این اساس شارژ کنند. سیستم مالی ابر آروان هر یک ساعت و با توجه به مصرف کاربر، میزان استفاده را محاسبه و هزینه‌ی آن را از کیف پول کاربر کم می‌کند.
ماشین حساب قیمت
شفافیت در قیمت‌گذاری
با توجه به اصل شفافیت که از اهمیت بالایی در ساختار ابر آروان برخوردار است، تلاش کرده‌ایم تمام مفاهیم و هزینه‌های مصرفی خدمات خود را به تفکیک شرح دهیم تا کاربران با وضوح و اطمینان بیش‌تری از محصولات ابری آروان استفاده کنند. در این راستا برای هر یک از محصولات و خدمات ابری صفحه‌ای جداگانه اختصاص داده‌ایم تا شیوه‌ی محاسبه‌ی قیمت هر محصول را با جزییات کامل ببینید.

هم‌چنین ابر آروان هر یک ساعت، پارامترهای متعدد و متفاوت تمام سرویس‌ها را بررسی و آن را در پیش‌فاکتور کاربر که در پنل کاربری قرار دارد، منعکس می‌کند و در پایان هر ماه، پیش‌فاکتور به‌شکل خودکار به فاکتور نهایی تبدیل می‌شود. در صفحه‌ی فاکتورها، تمام تراکنش‌ها و آرشیوی از فاکتورهای پیشین و جاری، قابل مشاهده و بررسی هستند.
پرسش‌های رایج
پاسخ پرسش‌های مهم خود را درباره‌ی شیوه‌ی قیمت‌گذاری محصولات ابر آروان، در این بخش پیدا کنید.
آیا در همه محصولات امکان استفاده‌ی رایگان وجود دارد؟
تنها در محصولاتی که بسته‌ی پایه تعریف شده است، امکان استفاده‌ی رایگان وجود دارد که در حال حاضر شامل چهار محصول CDN، فضای ابری، میزبانی ویدیو و خدمات پشتیبانی است.
آیا امکان خرید Pay As You Go در همه محصولات وجود دارد؟
بله. هزینه‌ی سه محصول پخش زنده، سکوی ابری و سرور ابری مانند گذشته به شکل Pay As You Go محاسبه می‌شود. برای سایر محصولات نیز می‌توانید با فعال‌سازی بسته‌ی پایه، بقیه‌ی منابع مورد نیاز خود را بر اساس جداول مصرف مازاد و به شکل Pay As You Go استفاده کنید.
آیا هر زمان که بخواهیم می‌توانیم بسته‌های خود را به بسته‌ی پایین‌تری کاهش دهیم؟
خیر. با فعال‌سازی هر بسته دست کم تا ۷ روز امکان کاهش آن را به بسته‌های پایین‌تر نخواهید داشت و درخواست شما برای کاهش بسته نیز پس از ۷ روز اعمال می‌شود.
کجا می‌توانیم جزییات هزینه‌ی منابع مصرفی خود را ببینیم؟
در صفحه‌ی قیمت‌گذاری هر محصول جزییات هر بسته و امکانات آن‌ها مشخص شده است. هم‌چنین برای محصولات پخش زنده، سرور ابری و سکوی ابری پارامترهای تعیین کننده در قیمت‌ها به تفکیک قابل مشاهده است. شما می‌توانید جزییات مصرف خود را در بخش فاکتورها در پنل کاربری‌تان ببینید.
آیا امکان فعال‌سازی چند ماهه‌ی یک بسته در محصولات ابر آروان وجود دارد؟
در حال حاضر تنها به شکل ماهانه می‌توانید بسته‌ی مورد نظرتان را در هر محصول فعال کنید، اما به‌زودی قابلیت فعال‌سازی چندماهه‌ی بسته‌ها به پنل کاربری اضافه خواهد شد.
حداقل شارژ کیف پول برای فعال‌سازی بسته‌ها چه‌قدر است؟
اگر کیف پول شما کم‌تر از هزینه‌ی مصرف ۷ روز آینده‌تان شارژ داشته باشد امکان خرید و فعال‌سازی بسته مورد نظرتان را نخواهید داشت.
با زیرساخت یکپارچه‌ی ابر آروان امن‌تر، سریع‌تر و در دسترس‌تر باشید
به کمک خدمات و محصولات متنوع و اقتصادی ابر آروان بدون دغدغه‌ی زیرساخت، به توسعه‌ی کسب‌وکار خود بیندیشید.