محصولات
راهکارها
بازارچه ابری
قیمت گذاری
منابع دانش
راهکارها
راهکارهای ویژه
بر اساس صنعت
بر اساس اندازه شرکت
بر اساس کاربرد
بازارچه ابری
نیازهای زیرساختی آموزش آنلاین
مدارس، دانشگاه‌ها و آموزشگا‌ه‌های فعال در زمینه‌‌های مختلف همواره پاسخ‌گوی حجم چشم‌گیری از نیازهای آموزشی میلیون‌ها دانش‌آموز، دانش‌جو و هنرجو در سراسر کشور بوده‌اند. امروزه کتاب‌های درسی و کاغذی، کلاس‌های حضوری و روش‌های قدیمی سنجش آموزش اثربخشی و جایگاه پیشین خود را از دست داده‌ است. با ظهور فناوری‌های مدرن و استفاده‌ی روزافزون از آن‌ها، نیاز به بهبودی هم‌راستا با پیشرفت تکنولوژی در سیستم آموزشی سنتی احساس می‌شود. هم‌چنین اضافه شدن وب‌سایت‌های آموزش آنلاین به صنعت آموزش، باعث تحولی در فرهنگ یادگیری شده است.

توسعه‌ی آموزش آنلاین در کنار توجه به نیازهای آموزشی مدرسه و دانشگاه، از امکانات و تجهیزاتی مانند اینترنت، تلفن همراه و کامپیوتر بیش‌ترین بهره‌ی را می‌برد تا محدودیت‌های زمانی و مکانی موجود برطرف شوند. به این ترتیب و به کمک آموزش آنلاین هر شخص در هر زمان و هر مکان به منابع آموزشی دسترسی خواهد داشت.

در صنعت آموزش بخش اصلی فرایند، انتقال دانش از مربی یا معلم به دانش‌آموزان است که این امر در آموزش آنلاین به‌شکل هم‌زمان یا غیرهم‌زمان انجام می‌شود. این انتقال دانش باید از طریق بستر ارتباطی سریع، امن و بدون اختلال انجام شود تا آموزش آنلاین با کیفیتی مطلوب را همراه شود. هم‌چنین، آموزش آنلاین برای سنجش اثربخشی، نیاز به مشارکت دانش‌جو دارد تا از مناسب بودن آموزش اطمینان پیدا کند.

از سوی دیگر، جایگزین کردن منابع سنتی مانند کتاب‌ها با منابع آنلاین مزیت‌هایی مانند صرفه‌جویی در هزینه‌ها، حفظ منابع محیط زیستی و بهبود دسترس‌پذیری را به همراه دارد. آموزش آنلاین نیاز به زیرساختی دارد که در آن مستندات و منابع آموزشی مانند کتاب‌ها و فیلم‌های آموزشی به‌سادگی و بدون محدودیت در دسترس کاربران قرار گیرد و فرایند آموزش را تسریع کند. هم‌چنین به کمک این زیرساخت، امکانی مانند پخش مجدد کلاس‌ها نیز می‌تواند در دسترس دانش‌جویان و دانش‌آموزان باشد.
ویژگی‌های راهکار آموزش آنلاین ابر آروان
راهکار آموزش آنلاین ابر آروان با هدف برطرف کردن نیازهای مختلف زیرساختی مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی طراحی شده است که در آن زیرساخت امن و سریع پخش زنده، امکان آرشیو ویدیوها و دسترسی به فضای ذخیره‌سازی منعطف و بالا در کنار هم قرار گرفته‌اند. راهکار آموزش آنلاین ابر آروان با فراهم کردن امکان میزبانی سایت با سرورهای ابری دارای High Availability بستری مناسب برای ارایه‌ی خدمات آموزشی را در اختیار فعالان این صنعت قرار می‌‌‌دهد. هم‌چنین، حفظ امنیت وب‌سایت در مقابل انواع حملات احتمالی نیز از جمله ویژگی‌های مهم این راهکار به حساب می‌آید.
پخش زنده و تعاملی کلاس‌های آنلاین
امکان آرشیو مستندات و ویدیوها
میزبانی وب‌سایت با دسترس‌پذیری بالا
جلوگیری از انواع حملات سایبری
راهکار یکپارچه ابری برای ارایه‌دهندگان خدمات آموزش آنلاین
راهکار آموزش آنلاین ابر آروان با توجه به نیازهای مختلف محیط‌های آموزشی از محصولات رایانش ابری، فضای ذخیره‌سازی ابری، شبکه‌ی توزیع محتوا، پلتفرم ویدیو و پخش زنده در کنار قابلیت‌های امنیتی و مدیریتی بهره می‌برد. یکپارچگی محصولات و قابلیت‌های متنوع مانند ماشین زمان و لینک امن از ویژگی‌های مهم این راهکار محسوب می‌شود. هم‌چنین شیوه‌ی قیمت‌گذاری شفاف و اقتصادی ابر آروان و قابلیت مقیاس‌پذیری محصولات، به تامین‌کنندگان خدمات آموزش آنلاین کمک‌ می‌کند تا هزینه‌های زیرساختی خود را با توجه به منابع مورد نیاز به خوبی پیش‌بینی و مدیریت کنند.
سرویس میزبانی ویدیو
فضای ذخیره‌سازی ابری
پخش زنده
WAF و فایروال
مقابله با حملات DDoS
Load Balancing
سرور ابری
شبکه توزیع محتوا
سرویس میزبانی ویدیو
ویدیوهای آموزشی یکی از مهم‌ترین منابع صنعت آموزش آنلاین به حساب می‌آیند که به‌وسیله‌ی سرویس میزبانی ویدیو ابر آروان می‌توانید آن‌ها را با بهترین سرعت و کیفیت در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. یکپارچگی با CDN ابر آروان و قابلیت قرار دادن کیفیت‌های مختلف در قالب پروفایل، امکان دریافت بهترین کیفیت ممکن برای علاقه‌مندان به محتوای تصویری شما را بسته به سرعت دریافت آن‌ها فراهم می‌آورد. هم‌چنین امکاناتی مانند زیرنویس و واترمارک به شخصی‌سازی هرچه بیش‌تر این منابع آموزشی کمک می‌کند.
فضای ذخیره‌سازی ابری
آبجکت استورج ابر آروان دغدغه‌ی محدودیت فضای ذخیره‌سازی و آرشیو مستندات را برطرف می‌کند. مدیریت ساده و هم‌خوانی با سیستم‌عامل‌های مختلف، محصول فضای ذخیره‌سازی ابری را به راهکاری مطمین برای ذخیره و دسترسی به منابع مختلف آموزشی مانند ویدیوهای آموزشی، جزوات و کتاب‌ها تبدیل کرده است. ذخیره‌ی اطلاعات شما در ۳ نقطه‌ی جغرافیایی متفاوت در کنار پشتیبان‌گیری منظم، شانس از دست دادن این اطلاعات را بسیار کاهش می‌دهد. هزینه‌ی مناسب سرویس ذخیره‌سازی ابری آروان باعث می‌شود چندین ترابایت حجم را با هزینه‌ای کم در اختیار داشته باشید.
پخش زنده
به کمک محصول پخش زنده ابر آروان، نزدیک‌ترین تجربه‌ی آنلاین به کلاس‌های درس در اختیار شما خواهد بود. پلیر تحت وب رایگان ابر آروان دغدغه‌ی وابستگی به یک پلتفرم، دستگاه یا مرورگر خاص را از بین می‌برد. هم‌چنین با توجه به یکپارچگی این محصول با CDN ابر آروان در کنار قابلیت پخش تطبیقی، مخاطبین شما کم‌ترین میزان Latency در ارتباطات زنده‌ی ویدیویی را تجربه خواهند کرد. هم‌چنین به کمک قابلیت ماشین زمان که بازگرداندن پخش زنده به زمان گذشته را امکان‌پذیر می‌کند، می‌توانید مطمین باشید که دانش‌آموزان و دانش‌جویان هیچ بخشی از درس را از دست نخواهند داد.
WAF و فایروال
به کمک دو قابلیت دیواره‌ی آتش وب و فایروال، با رصد ترافیک ورودی به ‌وب‌سایت‌ می‌توان از حمله‌ی بات‌های مخرب و در‌خواست‌های متعدد از IPها و نقاط جغرافیایی خاص جلوگیری کرد. مسدود کردن ترافیک مشکوک باعث حفظ امنیت وب‌سایت آموزش آنلاین شما خواهد شد.
مقابله با حملات DDoS
می‌توان به کمک قابلیت مقابله با حملات DDoS یکی از مهم‌ترین تهدیدات وب‌سایت را از بین برد. حملات منع سرویس توزیع شده که با هدف از دسترس خارج کردن سرویس‌ها انجام می‌شوند، می‌توانند وب‌سایت‌تان را با مشکلاتی جدی مواجه کند. محصول DDoS Protection ابر آروان پس از انجام تنظیمات به‌شکل خودکار و بدون نیاز به انجام اقداماتی خاص، به شما امکان مقابله با این حملات را می‌دهد تا بالاترین میزان امنیت را برای حفظ آپ‌تایم و دسترس‌پذیری وب‌سایت خود داشته باشید.
Load Balancing
اگر برای اطمینان از High Avaiability‌ وب‌سایت خود از چند سرور استفاده‌ می‌کنید، قابلیت Load Balancing‌ شبکه‌ی توزیع محتوای ابر آروان گزینه‌ای مناسب برای اطمینان از تقسیم باری بهینه بین سرورها خواهد بود. هم‌چنین به کمک قابلیت وزن‌دهی در Load Balancing می‌توانید بار ترافیکی را با نسبت‌هایی متفاوت بین سرورهای میزبان وب‌سایت خود تقسیم کنید.
سرور ابری
سرورهای ابری مجهز به نسل جدید سخت‌افزارها و منابع مقیاس‌پذیر آروان میزبانی قدرتمند و منعطف برای وب‌سایت‌های ارایه‌ی خدمات آموزش آنلاین هستند. با توجه به استفاده‌ی شبانه‌روزی کاربران وب‌سایت‌های آموزشی از مستندات موجود روی این وب‌سایت‌ها، High Available بودن و توانایی حفظ آپ‌تایم به‌شکل طولانی‌مدت از مهم‌ترین ویژگی‌های مورد نیاز در این صنعت است. این قابلیت‌ها به آسانی به‌وسیله‌ی سرور ابری آروان فراهم می‌شود. هم‌چنین، برای حفظ بهترین عملکرد در پیک‌های ترافیکی و شرایط خاص، منابع سرور آموزشی شما تنها با چند کلیک و به‌شکل آنی قابل افزایش هستند.
شبکه توزیع محتوا
با شبکه‌ی توزیع محتوای ابر آروان سرعت و امنیت وب‌سایت به شکل چشم‌گیر بهبود خواهد یافت. قابلیت‌های شتابدهی محتوای داینامیک و فشرده‌سازی محتوا، در کنار قابلیت‌ مسیریابی پیشرفته CDN ابر آروان، این افزایش عملکرد و سرعت وب‌سایت آموزش آنلاین شما را تضمین خواهد کرد. این افزایش سرعت منجر به بالا رفتن کیفیت خدمات شما و رضایت‌مندی مخاطبان‌تان می‌شود و سئو وب‌سایت‌تان را بهبود می‌بخشد.
با راهکار آموزش آنلاین ابر آروان، آموزشی بی‌دغدغه و آسان را تجربه کنید.
گفت‌وگو با مشاور ابری
برای دریافت راهنمایی بیش‌تر از یک مشاور ابری کمک بگیرید.