محصولات
راهکارها
قیمت گذاری
منابع دانش
خدمات سازمانی
محصولات
محصولات ویژه
دسته‌بندی بر اساس عملکرد
خدمات سازمانی
نیازهای زیرساخت ابری کسب‌وکارها
کوچ ابری موفق می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد. به همین خاطر، کسب‌وکارهای پیش‌رو در حال مهاجرت از زیرساخت‌های سنتی هستند. راه‌اندازی زیرساخت ابری پایدار، به‌شکل چشم‌گیری انعطاف‌پذیری، قابلیت اطمینان و کارایی خدمات را افزایش می‌دهد. از طرفی، دغدغه‌ی کنترل منابع، امنیت داده‌ها و انطباق با مقررات از دلایلی است که برخی سازمان‌ها را از مهاجرت به ابر عمومی منصرف می‌کند. ابر خصوصی، برای پاسخ به این چالش‌ها به کمک کاربران می‌آید. بسیاری از سرویس‌های آنلاین مانند سازمان‌های مالی، مدارس و دانشگاه‌ها و ارایه‌دهندگان خدمات بهداشتی و مراقبتی، برای رعایت الزامات یا تامین امنیت داده‌های حساس خود از ابر خصوصی استفاده می‌کنند.
ابر خصوصی به نوعی از خدمات رایانش ابری اشاره دارد که در آن تمام منابع و قابلیت‌ها مثل ذخیره‌سازی داده‌ها، بکاپ، پشتیبان‌گیری و امنیت، در یک شبکه‌ی اختصاصی و تنها به یک سازمان یا مجموعه‌ای از کاربران ارایه می‌شود. راهکار ابر خصوصی به‌شکل انحصاری برای تیم فنی شما دسترسی به معماری زیرساخت را فراهم خواهد کرد. از این رو، نگرانی‌های کنترل بر زیرساخت، تامین امنیت داده‌های حساس و رعایت الزامات قانونی برای سازمان‌تان‌ رفع می‌شود.

ویژگی‌های راهکار ابر خصوصی آروان

راهکار ابر خصوصی آروان با ارایه‌ی مزایا و حذف معایب و چالش‌های ابر عمومی، به کمک سازمان‌های بزرگ می‌آید تا بدون دغدغه و هزینه‌های بالای زمانی و مالی، به زیرساخت‌ ابری مهاجرت کنند. ابر آروان در این مسیر، از طراحی معماری تا استقرار زیرساخت در کنار شما خواهد بود. ابر خصوصی با توجه به نیاز و درخواست شما، به‌شکل انعطاف‌پذیر، طراحی و با به‌روزترین سخت‌افزارهای حوزه‌ی فناوری پیاده‌سازی خواهد شد، تا افزون بر تامین امنیت و شخصی‌سازی معماری، هزینه‌ی کلی راه‌اندازی زیرساخت را تا حد زیادی کاهش دهد.

خدمات ابر خصوصی آروان به دو شکل On-Premise و Hosted در اختیار سازمان‌ها قرار می‌گیرد. در حالت On-Premise زیرساخت ابری در مراکز داده‌ی سازمان استقرار پیدا می‌کند. این روش بیش‌تر برای سازمان‌هایی توصیه می‌شود که از پیش دیتاسنتر و منابع سخت‌افزاری در اختیار دارند. با این روش، سازمان مانند گذشته، وظیفه‌ی نگه‌داری تمامی زیرساخت‌های دیتاسنتر را به‌عهده خواهد داشت.

در حالت Hosted ابر آروان از زیرساخت ابر خصوصی سازمان میزبانی می‌کند. در این روش، هزینه‌های استقرار و نگه‌داری سرورهای فیزیکی به عهده‌ی ما خواهد بود و شرکت‌ها بابت مدیریت، ارتقا و تعمیرات زیرساخت مبلغی پرداخت نمی‌کنند. افزون بر این، مقیاس‌پذیری و امکان افزایش و کاهش منابع به‌شکل آنی از مهم‌ترین ویژگی‌های پیاده‌سازی ابر خصوصی به شیوه‌ی Hosted است.
دسترسی به API و پنل کاربری برای مدیریت زیرساخت
دسترسی به API و پنل کاربری برای مدیریت زیرساخت
امکان سفارشی‌سازی تنظیمات شبکه و تنظیم رکورد PTR
امکان سفارشی‌سازی تنظیمات شبکه و تنظیم رکورد PTR
امکان افزودن دیسک ابری و لوکال به ماشین‌های مجازی
امکان افزودن دیسک ابری و لوکال به ماشین‌های مجازی
انتقال خودکار ماشین‌های مجازی هنگام بروز مشکل
انتقال خودکار ماشین‌های مجازی هنگام بروز مشکل
ابر خصوصی در مقایسه با ابر عمومی
امروزه، مدیران IT می‌توانند در جست‌وجوی زیرساخت بهینه برای ارایه‌ی خدمات آنلاین، از میان ابر عمومی و ابر خصوصی، رویکردی متناسب با صنعت و رشد کسب‌وکار خود انتخاب کنند. مزیت اصلی زیرساخت ابر عمومی نسبت به ابر خصوصی، هزینه‌ی اولیه‌ی آن است. ابر عمومی که به‌وسیله‌ی ارایه‌دهندگان خدمات ابری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، نیازی به سرمایه‌گذاری اولیه ندارد و وظیفه‌ی تهیه، نصب، نگه‌داری و مدیریت زیرساخت بر عهده‌ی ارایه‌دهنده است. به همین خاطر، منابع مالی و انسانی کم‌تری در سازمان‌ها صرف این موارد خواهد شد.
بسیاری از شرکت‌های بزرگ، سیاست‌هایی دارند که آن‌ها را از میزبانی داده‌ها یا نرم‌افزارهای حساس در بستری خارج از مالکیت خود منع می‌کنند. ابرهای خصوصی به کمک این کسب‌وکارها می‌آیند تا حاکمیت و میزبانی داده‌های سازمانی را در محیط‌های قابل اعتماد حفظ کنند. ابر خصوصی با ارایه‌ی کنترل بیش‌تر بر زیرساخت، امنیت ابری سخت‌گیرانه‌تر و انطباق با مقررات را برای میزبانی فرآیندهای پیچیده و حساس به‌شکل اختصاصی امکان‌پذیر می‌کند.
منابع اختصاصی
امنیت پیشرفته
مقیاس‌پذیری آنی
کنترل بر زیرساخت
پرداخت Pay as You Go
ابر خصوصی
ابر عمومی
موارد استفاده‌ ابر خصوصی
ابر عمومی و بهره‌مندی از ویژگی‌های آن انتخاب اول بسیاری از کاربران است اما برای برخی سازمان‌ها، ابرهای خصوصی گزینه‌ی بهتری هستند:
گسترش زیرساخت
تداوم کسب‌وکار
میزبانی‌ خدمات حیاتی
انطباق با الزامات قانونی و امنیتی
گسترش زیرساخت
شما می‌توانید زیرساخت On-Premise و دیتاسنترهای سنتی خود را به‌وسیله‌ی ظرفیت ابری امن و بدون اضافه کردن سخت‌افزار گسترش دهید. به کمک ابر خصوصی، می‌توانید اپلیکیشن‌ها و معماری ابرزی‌تان را در محیطی مشابه زیرساخت پیشین، پیاده‌سازی کنید. ابر خصوصی این امکان را به شما می‌دهد که با حفظ محیط و زیرساخت آشنای خود، برای بهره‌وری بیش‌تر و کاهش هزینه‌ها در عین حفظ امنیت، زیرساخت‌تان را به ابر انتقال دهید.
تداوم کسب‌وکار
طراحی و پیاده‌سازی فرآیندهای بازیابی پس از دیزستر و پشتیبان‌گیری مداوم از داده‌ها، افزون بر افزایش انعطاف‌پذیری و پایداری زیرساخت در ابر خصوصی، می‌تواند خدمات سازمان شما را در مقابل از دست رفتن داده‌ها ایمن کند. با پیاده‌سازی راهکارهای دیزستر ریکاوری و بکاپ روی ابر خصوصی، می‌توانید در زمان وقوع حادثه، به‌شکل آنی و یکپارچه، زیرساخت اصلی خود را تغییر دهید.
میزبانی‌ خدمات حیاتی
سازمان‌های بزرگی که خدمات حیاتی به کاربران‌شان ارایه می‌دهند، نیاز به راهکارهای پیشرفته و اختصاصی دارند. این سازمان‌ها با استفاده از ابر خصوصی از هزینه‌های مدیریت داده‌ها با حجم بالا اجتناب می‌کنند. از اصلی‌ترین ویژگی‌های ابر خصوصی، انحصاری بودن زیرساخت و سخت‌افزار است. زیرساخت اختصاصی حتا در زمان‌های اوج ترافیک، کارایی و تداوم خدمات را بدون کوچک‌ترین وقفه امکان‌پذیر می‌کند.
انطباق با الزامات قانونی و امنیتی
انتخاب ابر خصوصی برای کسب‌وکارهایی با الزامات قانونی و امنیتی، ناگزیر است. زمانی که کنترل دقیق‌تری روی داده‌ها و زیرساخت خدمات الزامی است، راهکار ابر خصوصی به کمک سازمان‌ها می‌آید تا افزون بر ارایه‌ی کامل خدمات آنلاین به کاربران، دسترسی به داده‌های حساس و زیرساخت به تیم فنی محدود شود. به همین دلیل فعالان حوزه‌هایی که به امنیت قوی زیرساختی نیاز دارند از ابر خصوصی استفاده می‌کنند.
حساس‌ترین داده‌های خود را با استقرار بر ابر خصوصی آروان ایمن کنید.
تماس با فروش
برای دریافت راهنمایی بیش‌تر از کارشناسان فروش کمک بگیرید.