محصولات
راهکارها
بازارچه ابری
قیمت گذاری
منابع دانش
راهکارها
راهکارهای ویژه
بر اساس صنعت
بر اساس اندازه شرکت
بر اساس کاربرد
بازارچه ابری
نیازهای زیرساختی طرح Disaster Recovery
طرح بازیابی از بحران یا Disaster Recovery Plan یک استراتژی برای کمک به سازمان‌ها جهت از سرگیری سریع عملیات خود پس از یک رویداد غیرمنتظره‌ی زیرساختی مثل بلایای طبیعی، قطع برق، حملات سایبری، خطای انسانی یا هر حادثه مخرب دیگر است. این اختلالات می توانند منجر به از دست دادن درآمد، آسیب به برند و مشتریان ناراضی شود و هر چه زمان بازیابی طولانی‌تر باشد، تاثیر نامطلوب بر کسب‌و‌کار بیش‌تر می‌شود. بنابراین، یک DR Plan قابل قبول باید امکان بازیابی سریع از اختلالات را بدون در نظر گرفتن دلیل آن فراهم کند، به خوبی مستندشده و ساختاریافته باشد و به‌شکل مداوم مورد بازبینی قرار گیرد تا اعتبار و کاربرد خود را حفظ کند.
برای تنظیم یک طرح بازیابی از بحران کارا، معماری زیرساخت و داده‌های سرویس شما باید در چند نقطه و به‌شکل Replica یا نسخه‌های کپی‌شده پیاده‌سازی شوند تا با وقوع رویداد مخرب، به سرعت امکان از سرگیری فعالیت آنلاین خود را داشته باشید. این ویژگی، نیازمند زیرساخت گسترده و پایدار است تا به سازمان شما در بازیابی اطلاعات حیاتی و پیکربندی سرویس‌ها کمک کند. هم‌چنین روال‌های مداوم و زمان‌بندی‌شده برای بکاپ گرفتن از داده‌های یک سازمان نیازمند یک فضای ذخیره‌سازی نامحدود و امن برای بازیابی و دریافت داده‌ها به شکل آنی است.

ویژگی‌های راهکار Disaster Recovery ابر آروان

راهکار یکپارچه ابری آروان با هدف ارایه همه‌ی ویژ‌گی‌های یک فرآیند قابل اتکا برای بازیابی از بحران طراحی شده است. در این راهکار، فرآیندهای راه‌اندازی زیرساخت پشتیبان، بکاپ‌گرفتن مداوم از داده‌ها و انتقال خودکار ترافیک بین کلاسترها به شکلی دقیق پیاده‌سازی شده است. ابر آروان با فراهم کردن راهکارهایی انعطاف‌پذیر، مقیاس‌پذیر، امن، قابل اتکا و مقرون‌به‌صرفه تداوم کسب‌وکار و کاهش هزینه‌ها و پیچیدگی‌های یک سازمان را تضمین می‌کند.

انتخاب راهکار DR ابر آروان که در یک شبکه جهانی امن پیاده‌سازی می‌شود کسب‌وکار شما را از سرمایه‌گذاری‌های کلان زیرساختی و مدیریت نیروی انسانی برای نگه‌داری از این زیرساخت بی‌نیاز می‌کند. ابر آروان با داشتن چندین دیتاسنتر داخلی و خارجی به سازمان شما کمک می‌کند تا در چند نقطه سرویس خود را پیاده‌سازی کنید و در زمان بحران، Downtime را کاهش داده و معیارهای RTO (زمان بازیابی از بحران) و RPO (نقطه‌ی بازیابی از بحران) را به حداقل میزان ممکن برسانید.

فرآیند بازیابی از بحران ابر آروان علاوه بر معماری‌های ابری، برای معماری‌های سنتی نیز مناسب است. اگر سرویس شما خارج از زیرساخت ابر آروان و روی دیتاسنترهای سنتی میزبانی می‌شود، می‌توانید از این راهکار برای Disaster Recovery استفاده کنید. برای مثال، ممکن است تصمیم بگیرید که تنها داده‌های Replica و پشتیبان سرویس شما در فضای ابری ذخیره شوند و هم‌چنان معماری اصلی سرویس‌تان را در دیتاسنتر خود نگه دارید. با این رویکرد ترکیبی، شما مزایای مقیاس‌پذیری (Scalability) و قابلیت اطمینان (Reliability) دیزستر ریکاوری ابر آروان را بدون نیاز به جابه‌جایی زیرساخت خود به دست می‌آورید.
ذخیره‌سازی و بازیابی اطلاعات از چند نقطه متفاوت
ذخیره‌سازی و بازیابی اطلاعات از چند نقطه متفاوت
انتقال خودکار ترافیک به کلاستر پشتیبان
انتقال خودکار ترافیک به کلاستر پشتیبان
امکان بازبینی مداوم طرح به‌شکل دوره‌ای
امکان بازبینی مداوم طرح به‌شکل دوره‌ای
خدمات مانیتورینگ و پشتیبانی ۲۴ساعته
خدمات مانیتورینگ و پشتیبانی ۲۴ساعته
راهکار یکپارچه ابری برای Disaster Recovery
ابر آروان با در نظر گرفتن حساسیت و اهمیت سرویس‌ها و داده‌های شما و با هدف تداوم کسب‌وکارتان، راهکارهایی در سطح سازمان‌ها برای معماری‌های سنتی و ابری ارایه می‌دهد. این راهکارها، برای بازیابی از طیف گسترده‌ای از خطرات احتمالی که کسب‌وکار شما را تهدید می‌کند به کمک سازمان می‌آید تا احتمال از دسترس خارج شدن سرویس‌تان را به صفر برساند.
قابلیت‌ بکاپ در سرور ابری آروان و قابلیت‌های Geo Load Balancing و Active Health Check شبکه توزیع محتوا، نیازهای اصلی یک فرآیند Disaster Recovery را رفع می‌کند. شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌های اضافی برای مدیریت و نگه‌داری زیرساخت، در چندین دیتاسنتر ابر آروان معماری Replicated سرویس خود را با ویژگی‌های مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری پیاده‌سازی کنید.
فضای ابری
سرور ابری
شبکه توزیع محتوا
فضای ابری
برای کاهش احتمال از دست دادن داده‌ها، در یک طرح بازیابی از بحران،  نیاز به ذخیره و پشتیبان‌گیری مداوم از اطلاعات امری ضروری است. نامحدودبودن ترافیک و حجم فضای ابری آروان در کنار ذخیره‌ی داده‌های شما در بستر امن ابری، شانس از دست دادن این اطلاعات را به صفر می‌رساند. هم‌چنین قابلیت مدیریت بکاپ سرور ابری که با فضای ابری آروان یکپارچه شده است، به شما کمک می‌کند تا بکاپ خود را به فضای ابری منتقل کنید و Redundancy داده‌های خود را افرایش دهید تا با هزینه‌ای بسیار منطقی RPO و RTO طرح DR سازمان‌تان را بهبود دهید.
سرور ابری
سرورهای ابری آروان در چندین دیتاسنتر ایرانی و جهانی نگه‌داری می‌شوند و امکان قرارگیری در معماری‌های مختلف برای تامین Redundancy و Load Balancing‌ را دارند که آن‌ها را به گزینه‌ای ایده‌آل برای طراحی Disaster Recovery تبدیل می‌کند. به کمک قابلیت‌های اسنپ‌شات و مدیریت بکاپ سرور ابری، می‌توانید به‌شکل زمان‌بندی‌شده و مداوم از ابرک‌های خود بکاپ بگیرید و آن‌ها را تنها با یک کلیک به فضای ابری موردنظرتان انتقال دهید. هم‌چنین قابلیت افزایش منابع به‌ شکل آنی در سرورهای ابری آروان، امکان حفظ عملکرد سرویس‌تان در ترافیک پیش‌بینی‌نشده‌ پس از یک حادثه‌ی غیرمنتظره را برای‌تان فراهم می‌آورد.
شبکه توزیع محتوا
شبکه توزیع محتوا (CDN) ابر آروان با بیش از ۴۰ پاپ‌سایت و قابلیت‌های توزیع بار خودکار به شما در بازیابی از بحران کمک می‌کند. به‌کمک قابلیت Active Health Check شبکه توزیع محتوا می‌توانید با تعریف چند کلاستر از سرورهای خود و انتخاب معماری Active/Passive یا Active/Active، به‌شکل مداوم و خودکار زیرساخت خود را مانیتور کنید. هم‌چنین با پیکربندی قابلیت Geo Load Balancing، ترافیک سرویس شما با بروز کوچک‌ترین اختلال به‌شکل خودکار به کلاستر پشتیبان منتقل خواهد شد.
ابر آروان، زیرساختی امن و قابل اتکا برای بازیابی اطلاعات کسب‌وکار شماست.
گفت‌و‌گو با مشاور ابری
برای دریافت راهنمایی بیش‌تر از یک مشاور ابری کمک بگیرید.