ArvanCloud Logo
بازارچه
arvancloud

قیمت سرور ابری

سرور ابری آروان به شما این امکان را می‌دهد تا با صرفه‌جویی در هزینه‌های زیرساخت و بدون محدودیت از منابع مختلفی مانند Disk ،RAM ،CPU و … استفاده کنید و سرویس‌های متنوع خود را در محیطی امن، پایدار و مقیاس‌پذیر توسعه دهید.
General
Local Storage
Sandbox
CPU-Optimized
Memory-Optimized
GPU-Optimized
نام
پردازنده
حافظه
دیسک
ماهانه
برای خرید سرور ابری به‌آسانی می‌توانید از میان بسته‌های بالا یکی را انتخاب کنید و هزینه‌ی تمام‌شده‌ی آن را بر اساس میزان مصرف‌تان به‌شکل ساعتی یا ماهانه بپردازید.
پرداخت به‌ازای مصرف
بدون محدودیت از سرور ابری آروان استفاده کنید
پردازنده
هزینه‌ی CPU در سرورهایی که فقط با یک هسته پردازنده ارایه می‌شوند، رایگان است. از این‌رو، مبلغ این منبع برای سرورهایی که دست‌کم ۲ پردازنده یا بیش‌تر دارند، بر اساس جدول زیر محاسبه می‌شود.
نسل سرور
ساعتی
ماهانه
G1
۱۰۴ تومان
۷۵,۰۰۰ تومان
G2
۱۲۵ تومان
۹۰,۰۰۰ تومان
G3
۱۵۶ تومان
۱۱۲,۰۰۰ تومان
SandBox
۵۲ تومان
۳۷,۵۰۰ تومان
حافظه
شما می‌توانید به‌شکل نامحدود از حافظه‌های قدرت‌مند ابر آروان استفاده کنید و به‌تناسب نیاز خود و در هر زمان آن را کاهش یا افزایش دهید.
نسل سرور
ساعتی
ماهانه
G1
۶۳ تومان
۴۵,۰۰۰ تومان
G2
۷۵ تومان
۵۴,۰۰۰ تومان
G3
۹۴ تومان
۶۷,۵۰۰ تومان
SandBox
۳۱ تومان
۲۲,۵۰۰ تومان
دیسک
شما می‌توانید به‌تناسب نیازتان و به‌طور آنی هر تعداد دیسک را با هر حجمی، به زیرساخت خود اضافه کنید. دیسک‌های سرور ابری آروان از نوع بلاک استوریج هستند و در ۲ نوع SSD و HDD ارایه می‌شوند.
نوع دیسک
ساعتی
ماهانه
دیسک SSD
۶ تومان
۴,۲۰۰ تومان
دیسک HDD
۳ تومان
۲,۰۰۰ تومان
ترافیک
سرورهای ابری آروان با منابع و سیستم‌عامل‌های دل‌خواه همراه با ۲ ترابایت ترافیک ماهانه رایگان ارایه می‌شوند. اگر میزان مصرف شما از این مقدار فراتر رفت، می‌توانید هزینه‌ی مصرف مازاد ترافیک خود را مطابق با جدول زیر به‌شکل PAYG پرداخت کنید.
مصرف مازاد ترافیک
مبلغ PAYG
به‌ازای هر گیگابایت
۳۰۰ تومان
ایمیج و اسنپ‌شات
با استفاده از قابلیت Image و Snapshot می‌توانید همه‌ی تغییرات یا پیکربندی‌های انجام‌شده را ذخیره کنید و هنگام نیاز به آن‌ها دسترسی داشته باشید. هزینه‌ی ایمیج‌ها و اسنپ‌شات‌های گرفته‌شده، مطابق جدول زیر و بر اساس فضای مورد استفاده از دیسک SSD محاسبه می‌‏شود.
فضای مورد استفاده
ساعتی
ماهانه
هر گیگابایت دیسک SSD
۶ تومان
۴,۲۰۰ تومان
دیسک لوکال
ابر آروان به شما این امکان را می‌دهد تا به‌تناسب نیازتان سرورهای خود را با دیسک لوکال (Local Storage) ایجاد کنید، تا از این طریق داده‌ها و فایل‌هایتان با کم‌ترین تاخیر و به‌شکل مستقیم در دیسک‌های فیزیکی متصل به سرور ابری ذخیره شوند.
میزان استفاده
ساعتی
ماهانه
هر گیگابایت دیسک لوکال
۷ تومان
۴,۸۰۰ تومان
نشانی IP
شما می‌توانید مطابق با جدول زیر تعداد نامحدودی IP را به سرور خود اضافه کنید و هزینه‌ی آن را به‌شکل ثابت و ماهانه بپردازید.
تعداد IP
ماهانه
به‌ازای IPv4 اول
۶۰,۰۰۰ تومان
به‌ازای IPv4 بیش‌تر
۱۲۰,۰۰۰ تومان
پرسش‌های رایج
بله، قیمت سرور ابری آروان با منابع و سیستم عامل دل‌خواه به‌شکل پرداخت به‌ازای مصرف (PAYG) محاسبه می‌شود. بر همین اساس می‌توانید فقط به میزان مصرف ساعتی خود از منابع این زیرساخت ابری، هزینه‌ی آن را پرداخت کنید. هم‌چنین قیمت سرور مجازی یا VPS ابر آروان با همین الگو و شرایط محاسبه می‌شود.
برای راه‌اندازی سرور ابری یا خرید هر منبع پولی مانند، دیسک، IP و … کیف پول شما باید دست‌کم معادل ۷ روز آینده‌ی آن منبع یا سرور اعتبار داشته باشد.
بله، اگر شرکت یا سازمانی بزرگ هستید و به خدمات سفارشی‌سازی‌شده نیاز دارید، می‌توانید با ثبت درخواست در صفحه‌ی خدمات سازمانی ابر آروان بر اساس میزان منابع مورد نیاز کسب‌وکارتان از قیمت VPS یا سرور ابری آروان مطلع شوید.
بله، شما پس از خاموش کردن سرور باید هزینه‌ی دیسک و IP را بپردازید، چراکه با از دست رفتن این دو منبع همه‌ی اطلاعات و داده‌های شما از سرورهای آروان حذف می‌شوند.
سرورهای نسل G1، با پردازنده‌ی Intel Xeon سری ۲ ارایه می‌شوند و برای کارهای کوچک تا متوسط مناسب هستند. در حالی‌که سرورهای نسل G2 با استفاده از پردازنده‌های Intel Xeon سری ۳ کیفیتی بالاتر را در اختیار شما قرار می‌دهند. هم‌چنین نسل سرورهای G3 از پردازنده سری ۴ اینتل استفاده می‌کنند و می‌توانند بالاترین کیفیت را برای اپلیکیشن‌های تحت وب، دیتابیس‌های بزرگ و سایت‌های تجاری متوسط تا بزرگ ارایه دهند.
بله، شما می‌توانید با انتخاب ابرک‌های Sandbox در دیتاسنتر شهریار تا ۲ ساعت، از سرور رایگان ابر آروان استفاده کنید.
زیرساختی پایدار و مقیاس‌پذیر
با استفاده از سرورهای ابری آروان می‌توانید در سریع‌ترین زمان با منابع و سیستم‌عامل دل‌خواه به زیرساختی مقرون به‌صرفه و پایدار دسترسی داشته باشید و بدون نگرانی همه‌ی سرویس‌های خود را میزبانی کنید.