محصولات
راهکارها
بازارچه ابری
قیمت گذاری
منابع دانش
راهکارها
راهکارهای ویژه
بر اساس صنعت
بر اساس اندازه شرکت
بر اساس کاربرد
بازارچه ابری
سرور ابری یا VPS ابر آروان یکی از پرکاربردترین محصولات ابر آروان است که در مهم‌ترین دیتاسنترهای ایران و اروپا عرضه می‌شود. شما می‌توانید به کمک این محصول با منابع و سیستم‌عامل دلخواه سرور ابری بسازید و سرویس یا وب‌سایت خود را بر بستر آن راه‌اندازی کنید.
در خرید خدمات سرور ابری آروان، قیمت بر پایه‌ی متغیرهای توان پردازشی (CPU)، حافظه تصادفی (RAM)، فضای ذخیره‌سازی، ترافیک مصرفی و تعداد IP مورد استفاده محاسبه خواهد شد.
به این نکته توجه کنید که برای ساخت ابرک یا هر منبع پولی دیگری مانند دیسک، IP و ... لازم است کیف پول شما به اندازه‌ی مصرف تقریبی ۷ روز آینده‌ی آن منبع شارژ داشته باشد که حداقل این مبلغ ۵۰ هزار تومان است.
سرور ابری بسازید
شاخصه‌های قیمت‌گذاری
منابع پردازشی
ایمیج و اسنپ‌شات
حافظه‌ی تصادفی
دیسک لوکال (Local Storage)
دیسک ابری (Block Storage)
نشانی IP
ترافیک مصرفی
مقایسه با سایر ارایه‌دهندگان
منابع پردازشی در دیتاسنترهای ابر آروان، برای ابرک هایی که تنها یک کور CPU دارند، هزینه‌ی این هسته‌ی پردازشی محاسبه نخواهد شد اما اگر ابرکی با ۲ کور یا بالاتر CPU انتخاب کردید لازم است، هزینه‌ی اولین کور و هر تعداد هسته‌ی پردازشی‌ای که مصرف می‌کنید را بپردازید. قیمت هر هسته پردازشی در نسل‌های مختلف سرور ابری به شرح زیر است:
نسل سرور
ساعتی
ماهانه
G1
۱۰۴ تومان
۷۵,۰۰۰ تومان
G2
۱۲۵ تومان
۹۰,۰۰۰ تومان
G3
۱۵۶ تومان
۱۱۲,۵۰۰ تومان
Sandbox
۵۲ تومان
۳۷,۵۰۰ تومان
ایمیج، اسنپ‌شات و بکاپ هزینه‌ی ایمیج‌ها، اسنپ‌شات‌ها و بکاپ‌های گرفته شده، بر اساس حجم اشغال شده روی دیسک SSD محاسبه می‌‏شود.
فضای اشغال شده
هزینه‌ی ساعتی هر گیگابایت
هزینه‌ی ماهیانه هر گیگابایت
هر گیگابایت دیسک SSD
۶ تومان
۴,۲۰۰ تومان
حافظه تصادفی (RAM) محاسبه‌ی هزینه‌ی حافظه‌ی تصادفی (RAM) با توجه به نسل سرور ابری تغییر می‌کند که هزینه‌ی آن به ازای هر گیگابایت را می‌توانید در جدول زیر ببینید.
نسل سرور
هزینه‌ی ساعتی
هزینه‌ی ماهانه
G1
۶۳ تومان
۴۵,۰۰۰ تومان
G2
۷۵ تومان
۵۴,۰۰۰ تومان
G3
۹۴ تومان
۶۷,۵۰۰ تومان
Sandbox
۳۱ تومان
۲۲,۵۰۰ تومان
دیسک لوکال (Local Storage) به هر ابرک می‌توان یک یا چند فضای ذخیره‌سازی لوکال (Local Storage) اضافه کرد تا داده‌ها با سرعت بالا و تاخیر بسیار کم روی دیسک‌هایی که به‌شکل فیزیکی و مستقیم به سرورها متصل هستند، ذخیره شوند. این فضای ابرکی به شکل زیر محاسبه می‌شود.
میزان دیسک لوکال
هزینه‌ی ساعتی هر گیگابایت
هزینه‌ی ماهیانه هر گیگابایت
دیسک LS (Local Storage)
۷ تومان
۴,۸۰۰ تومان
دیسک ابری (Block Storage) برای هر سرور ابری می‌توان یک یا چند دیسک ابری ایجاد و به آن متصل کرد. دیسک‌های ابری آروان از نوع بلاک استوریج به شکل SSD و HDD ارایه می‌شود.
نوع دیسک
هزینه‌ی ساعتی
هزینه‌ی ماهیانه
دیسک SSD
۶ تومان
۴,۲۰۰ تومان
دیسک HDD
۳ تومان
۲,۰۰۰ تومان
نشانی IP شما می‌توانید برای ساخت سرور ابری مورد نیاز خود از IP اختصاصی استفاده کنید که هزینه‌ی آی‌پی اول ۶۰ هزار تومان و هزینه‌ی IP دوم به بعد ۱۲۰ هزار تومان محاسبه خواهد شد.
نشانی IP
هزینه‌ی ماهانه
به ازای IPv4 اول
۶۰,۰۰۰ تومان
به ازای IPv4 بیش‌تر
۱۲۰,۰۰۰ تومان
ترافیک مصرفی سقف ترافیک مصرفی هر کاربر به ازای هر اکانت ماهیانه ۲ ترابایت خواهد بود. با عبور ترافیک شما از این میزان، به ازای هر گیگ ۳۰۰ تومان از کیف پول شما کسر خواهد شد.
ترافیک مازاد مصرفی
هزینه
به ازای هر گیگ
۳۰۰ تومان
مقایسه با سایر ارایه‌دهندگان در جدول زیر می‌توانید قیمت سرورهای ابری نسل G1 را در دیتاسنترهای ابر آروان و سرورهای ابری سایر ارایه‌دهندگان با هم مقایسه کنید.
1 vCPU - 1 GB RAM - 25 GB Disk
۱۰.۹۷ $
۶ $
۳.۵ $
1 vCPU - 2 GB RAM - 50 GB Disk
۲۱.۷۹ $
۱۲ $
۶ $
2 vCPU - 4 GB RAM - 80 GB Disk
۳۲.۵۳ $
۲۴ $
۱۲.۱۰ $
4 vCPU - 8 GB RAM - 100 GB Disk
۹۰.۴۶ $
۴۸ $
۱۹ $
8 vCPU - 32 GB RAM - 160 GB Disk
۲۰۶.۲۲ $
۲۷۰ $
۴۶.۲۰ $
16 vCPU- 64 GB RAM-200 GB Disk
۴۶۹.۶۸ $
۵۰۴ $
۸۳ $
پشتیبانی سریع و ۲۴ ساعته
ابر آروان به کمک بهترین متخصصان ابری برای رفع مشکلات فنی همواره در کنار شماست و تلاش می‌کند با پشتیبانی و پاسخ‌گویی پیوسته به کاربران، تجربه‌ی بهتری را برای‌تان رقم بزند.