محصولات
راهکارها
قیمت گذاری
منابع دانش
خدمات سازمانی
محصولات
محصولات ویژه
دسته‌بندی بر اساس عملکرد
خدمات سازمانی

ابر آروان و رویکرد حمایت‌گری

ابر آروان شالوده‌ی اصلی کسب‌وکارش را «توانمندسازی انسان‌ها به‌کمک فناوری» تعریف کرده است. بر این اساس، همیشه تلاش می‌کند تا در کنار توسعه‌ی محصولات ابری، در حوزه‌ی مسوولیت اجتماعی، آگاهی‌بخشی و مطالبه‌گری‌های صنفی فعال باشد و با انجام اقدام‌های متنوع در این مسیر ثابت‌قدم بماند.
مسوولیت اجتماعی
ابر آروان همیشه تلاش کرده است تا هم‌گام با توسعه‌ی محصول‌های فناورانه، با رویکرد توانمندسازی در حوزه‌ی مسوولیت اجتماعی اقدامات متنوعی را انجام دهد، که از نمونه‌های آن می‌توان به حمایت از استارت‌آپ‌ها، دانش‌جویان، سازمان‌های مردم‌نهاد و توانمندسازی آموزشی نوجوانان و جوانان کم‌برخوردار اشاره کرد.
مسوولیت اجتماعی در آروان مسوولیت اجتماعی در آروان
گزارش‌ شفافیت
ابر آروان تنها شرکت ایرانی است که مشابه شرکت‌های فناوری جهانی، با انتشار گزارش شفافیت در هر فصل اعلام می‌کند که چه میزان درخواست‌، دستور و شکایت‌ از سمت سازمان‌های دولتی، مراجع قضایی و نهادهای نافذ اینترنت داخلی و بین‌المللی دریافت کرده و چه میزان از این درخواست‌ها را قبول یا رد کرده است.
جدول گزارش شفافیت جدول گزارش شفافیت
حامی پروژه‌های متن‌باز
ابر آروان با هدف حمایت از جامعه‌ی متن‌باز همیشه تلاش کرده است تا بسیاری از امکانات کاربردی خود را به‌شکل متن‌باز و عمومی عرضه کند، تا از این طریق بسیاری از توسعه‌دهندگان بتوانند در بستری عادلانه به طیف گسترده‌ای از امکانات و ویژگی‌های محصولات ابری دسترسی داشته باشند.
سکوی پروژه‌های متن‌باز سکوی پروژه‌های متن‌باز

محصولات رایگان ابر آروان

ابر آروان همواره بخشی از محصولات خود را برای دسترسی بهتر وب‌سایت‌های شخصی و کسب‌وکارهای کوچک در بسته‌های رایگان تعریف می‌کند. بر این اساس همه‌ی کاربران آروان می‌توانند با انتخاب بسته‌ی «پایه» در محصولات مختلف، به‌شکل رایگان به طیف گسترده‌ای از امکانات و ویژگی‌های ابری دسترسی داشته باشند و بدون دغدغه‌های مالی یا پرداخت هزینه، ایده‌های مختلف خود را با استفاده از زیرساخت‌های ابری آروان توسعه دهند.
ابر آروان و دغدغه‌های اجتماعی
آروان کار خود را با توسعه‌ی محصولات فناورانه‌ی ابری آغاز کرد، اما این کافی نبود؛ به همین دلیل در کنار توسعه‌ی محصولات ابری، تلاش کرد تا با انجام اقدامات متنوع در حوزه‌ی مسوولیت اجتماعی به هدف خود که «توانمندسازی انسان‌ها به‌کمک فناوری» است، نزدیک شود.
حمایت از استارت‌آپ‌ها
شهسواران فناوری
بچه‌های آروان
حمایت از NGOها
توسعه‌ دانش ابری
ابربازی
حمایت از استارت‌آپ‌ها
ابر آروان با حمایت زیرساختی از استارت‌آپ‌های نوپا، تلاش می‌کند کمک کند تا این استارت‌آپ‌ها به‌جای دغدغه‌های زیرساختی، بر توسعه‌ی محصولات‌شان متمرکز باشند و سریع‌تر در مسیر ورود به بازار قرار بگیرند.
شهسواران فناوری
ابر آروان تلاش می‌کند با حمایت آموزشی و تجهیزاتی از نخبگان علمی، کمک کند تا نمایندگان شایسته‌تری از ایران، در مسابقه‌های ملی و جهانی حضور داشته باشند. از این‌رو، آروان حامی شرکت‌کنندگان رشته‌های حوزه‌ی آی‌تی مسابقه‌های ملی و بین‌المللی WorldSkills است.
بچه‌های آروان
ابر آروان با هدف توانمندسازی آموزشی و کمک به ایجاد برابری اجتماعی در زمان ورود به بازار کار، از زمستان ۹۹ آموزش ۹۹ نوجوان و جوان از گروه کم‌برخودار را آغاز کرد تا با یادگیری رشته‌های حوزه‌ی آی‌تی و دیجیتال، در زمان ورود به بازار کار به فرصت اجتماعی بیش‌تری دسترسی داشته باشند.
حمایت از NGOها
ابر آروان از سازمان‌های مردم‌نهاد، رویدادهای مستقل، مسابقات دانش‌جویی و پروژه‌هایی با منافع عمومی، حمایت زیرساختی انجام می‌دهد. تا با کاهش هزینه‌های این‌دست فعالیت‌ها، به توسعه و تسهیل آن‌ها کمک کند.
توسعه‌ دانش ابری
ابر آروان همیشه تلاش کرده تا در کنار توجه به سازوکار رشد و مدیریت کسب‌وکار خود، در مقیاسی بزرگ‌تر دانش ابری را توسعه دهد و با توانمندسازی آموزشی علاقه‌مندان به این حوزه، گستره‌ی فعالیت در این صنعت را افزایش دهد.
ابربازی
ابربازی، رویداد-مسابقه‌ای است که ابر آروان با هدف شکل‌گیری کسب‌وکارهای نوپای مستقل و با تمرکز بر توسعه‌ی محصولات ابری برگزار می‌کند تا با ایجاد توازن و عدالت در فضای کسب‌وکار و رفع انحصار از این بستر، مسیر حمایت از ایده‌های کاربردی و موثر را هموار کند.

ابر آروان حامی جامعه متن‌باز

ابر آروان و مطالبه‌گری برای اینترنت آزاد

«آگاهی درباره‌ی وضعیت اینترنت ایران» گام موثری برای مطالبه‌گری اینترنت آزاد است. به همین دلیل ابر آروان تلاش کرده است تا با راه‌اندازی و حمایت از سرویس‌های مختلف به شفافیت هرچه بیش‌تر این حوزه کمک کند و با اقدامات متنوع خود همیشه در مسیر مطالبه‌گری قرار بگیرد.
مطالبه‌گری‌های صنفی
ابر آروان همیشه تلاش می‌کند در کنار سایر کسب‌وکارهای اینترنتی کشور نسبت به حق دسترسی عمومی کسب‌وکارها و کاربران آن‌ها به اینترنت مطالبه‌گر باشد. به همین دلیل در کنار ۴۷ کسب‌وکار اینترنتی کشور نسبت به طرح صیانت اعتراض کرد. هم‌چنین به‌دنبال محدودیت‌های اینترنتی در پاییز ۱۴۰۱، به همراه سایر کسب‌وکارهای عضو انجمن تجارت الکترونیک، نسبت به این محدودیت‌ها معترض شد و خواستار رفع آن‌ها بود.
بیانیه‌ی مشترک مخالفت با طرح صیانت بیانیه‌ی مشترک مخالفت با طرح صیانت
مخالفت با طرح صیانت
هم‌زمان با طرح موضوع صیانت، ابر آروان با توسعه‌ی CDN app قابلیتی را فراهم کرد تا وب‌سایت‌ها بتوانند تنها با یک کلیک، بنر اعلام مخالفت با طرح صیانت را فعال کنند. با استفاده از این قابلیتِ ابر آروان، این بنر اعتراضی به‌طور گسترده در ۲۵۰ وب‌سایت ایرانی منتشر شد.
ارایه‌ی زیرساخت به کارزار
در زمان مطرح شدن طرح صیانت، بسیاری از کاربران از طریق سایت کارزار نسبت به این طرح اعتراض کردند. ابر آروان با در اختیار قرار دادن زیرساخت رایگان به این پلتفرم، کمک کرد تا ویدیوهای اعتراضی کاربران به‌سادگی ساخته شود و در اختیار کابران قرار بگیرد. تا از این راه نظر بخش گسترده‌ای از مردم ایران سریع‌تر و بهتر در شبکه‌های اجتماعی انعکاس پیدا کند.

سامانه رادار ابر آروان

ابر آروان به‌واسطه‌ی زیرساخت توزیع‌شده‌ی خود گزارشی لحظه‌ای از وضعیت اتصالات اینترنت را برای آگاهی عمومی در سامانه‌ی رادار منتشر می‌کند. به‌کمک رادار آروان مخاطبان می‌توانند از وضعیت احتمالی اینترنت ایران گزارش‌های آنی دریافت کنند.

رادار ابر آروان