محصولات
راهکارها
قیمت گذاری
منابع دانش
خدمات سازمانی
محصولات
محصولات ویژه
دسته‌بندی بر اساس عملکرد
خدمات سازمانی
نیازهای زیرساختی شبکه‌ بانکی
صنعت بانک‌داری با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. امروزه تراکنش‌های کاربران، کم‌تر به تجربه‌های فیزیکی در شعب وابسته است و پلتفرم‌های بانکی آنلاین، به انتخاب اول مشتریان تبدیل شده‌اند. از طرفی، بانک‌ها همواره در معرض خطر تهدیدهای سایبری، به‌ویژه حمله‌ی DDoS  و حملات لایه هفت شبکه هستند. بنابراین، تامین امنیت و بهبود سرعت پاسخ‌گویی به کاربران در اپلیکیشن‌های بانکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پاسخ به این چالش‌ها نیازمند به‌کارگیری راهکارهای ابری است.
از طرف دیگر، دغدغه‌های امنیتی در خدمات متداول CDN، سبب محدود شدن این کسب‌وکارها در استفاده از خدمات شبکه توزیع محتوا می‌شود. ابر آروان با درک این چالش‌ها و ارایه‌ی یک شبکه جهانی امن و انعطاف‌پذیر، در این مسیر، به کمک بانک‌ها می‌آید تا بتوانند افزون بر رعایت الزامات قانونی شبکه‌ی بانکی کشور، از مزایای امنیت و کارایی CDN نیز استفاده کنند.

ویژگی‌های راهکار CDN بانکی آروان

در حوزه‌ی فعالیت بانک‌ها و موسسات مالی_اعتباری، امنیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. حتا می‌توان گفت دلیل اصلی انتخاب CDN در این صنعت، بهره‌مندی از  خدمات امنیتی آن است. با توجه به ویژگی‌های خاص کسب‌وکارهای اینترنتی، الزامات شبکه‌ی شاپرک و مقررات امنیتی بانک مرکزی، ابر آروان راهکار ویژه‌ی CDN خود را به نام CDN بانکی ، برای بانک‌ها و موسسات مالی_اعتباری، ارایه می‌دهد. CDN بانکی آروان، بدون نیاز به کلید خصوصی و با تامین امنیت کامل، امکان استفاده از قابلیت‌های متداول شبکه توزیع محتوا را برای سازمان‌های مالی و بانکی فراهم می‌کند.
این راهکار به گونه‌ای طراحی شده است که فعالان حوزه‌ی بانک‌داری، با حفظ داده‌های امنیتی خود، بتوانند از خدمات CDN  و DDoS Protection آروان استفاده کنند و پلتفرمی امن‌تر و سریع‌تر را در اختیار کاربران‌ قرار دهند. CDN بانکی ابر آروان، با استفاده از پاپ‌سایت‌های متعدد خود، در مهم‌ترین نقاط ترافیکی ایران و جهان، به بانک‌ها در سرعت بخشیدن به سایت‌ها و انجام تراکنش‌های آنلاین خود در کم‌ترین زمان ممکن، کمک می‌کند.
تامین امنیت ابری بدون نیاز به کلید خصوصی
تامین امنیت ابری بدون نیاز به کلید خصوصی
مقابله با حملات DDoS و انواع حملات پیشرفته
مقابله با حملات DDoS و انواع حملات پیشرفته
بهبود سرعت و کارایی اپلیکیشن‌های بانکی
بهبود سرعت و کارایی اپلیکیشن‌های بانکی
افزایش سرعت پاسخ به درخواست‌های API
افزایش سرعت پاسخ به درخواست‌های API
راهکار ابری امن و کارآمد برای بانک‌ها
ابر آروان برای پاسخ به چالش‌ها و رعایت الزامات امنیتی مشتریان بانکی دو راهکار TCP Load Balancer و پاپ‌سایت‌های اختصاصی را به مشتریان این حوزه ارایه می‌دهد.
به کمک TCP Load Balancer، می‌توان بدون دریافتPrivate Key، ترافیک TCP رمزنگاری‌شده را از پاپ‌سایت‌های CDN عبور داد. این قابلیت، امکان توزیع ترافیک TCP در سرورهای CDN و استفاده از قابلیت‌های امنیتی لایه ۳ و ۴ شبکه را برای سازمان‌ها فراهم می‌کند.
راهکار پاپ‌سایت‌های اختصاصی برای بهره‌مندی کامل از مزایایی چون WAF و مقابله با DDoS لایه‌ی ۷ شبکه، به کمک بانک‌ها می‌آید تا بدون نگرانی امنیتی، CDN را روی ترافیک HTTP فعال کنند. در این راهکار، سرورهای لبه‌ی CDN فقط مختص یک سازمان و متناسب با ترافیک ورودی آن‌ها در نقاط مختلف ایران و جهان راه‌اندازی می‌شوند.
DNS ابری
مقابله با حملات DDoS
فایروال و Rate-Limit
WAF
توزیع بار
مسیریابی هوشمند
DNS ابری
ابر آروان با ارایه‌ی یک DNS ابری جهانی، سریع‌ترین زمان پاسخ‌گویی، پایداری و امنیت را به شکل رایگان در اختیار بانک‌ها قرار می‌دهد. معماری Anycast زیرساخت شبکه‌ CDN ابر آروان، مشکلات متداول تفسیر نام  را رفع و پاسخ درخواست‌های DNS را از نزدیک‌ترین نقطه‌ی جغرافیایی به کاربران ارسال می‌کند. بهره‌مندی از همه‌ی قابلیت‌های DNS از جمله NS اختصاصی، DNSSEC و گزارش‌گیری در هر دو راهکار TCP Load Balancer و پاپ‌سایت‌های اختصاصی امکان‌پذیر است.
مقابله با حملات DDoS
ابر آروان با فناوری روز امنیت ابری، از وب‌سایت‌ها و محتوای آنلاین شما در برابر انواع حملات از جمله حملات منع سرویس توزیع‌شده (DDoS) محافظت می‌کند، بدون آن‌که نیاز به تهیه‌ی تجهیزات سخت‌افزاری داشته باشید.
با انتخاب راهکار TCP Load Balancing، تمام حملات به سرویس DNS و حملات لایه‌ی ۳ و ۴ شبکه، به کمک ساختار پیشرفته‌ی Anycast و GSLB ابر آروان دفع می‌شود. با این حال اگر قابلیت مقابله با حملات DDoS در لایه ۷ شبکه، نیاز سازمان شماست، راهکار پاپ‌سایت‌های اختصاصی به کمک‌تان خواهد آمد تا افزون بر حملات لایه‌ی ۳ و ۴ شبکه، با حملات DDoS در لایه‌ی اپلیکیشن نیز مقابله ‌شود.
فایروال و Rate-Limit
برای تامین بالاترین سطح از امنیت، افزون بر مقابله با حملات DDoS، استفاده از فایروال و Rate limit از نیازهای ضروری سازمان‌های بانکی است. این قابلیت‌ها به شما کمک می‌کنند تا با اعمال محدودیت‌های مورد نیازتان، کنترل بیش‌تری روی ترافیک ورودی داشته باشید و در برابر تهدیدهای امنیتی ایمن باشید. Rate limit و فایروال ابر آروان با امکان مدیریت درخواست‌های ارسال شده به سمت وب‌سایت شما، بر اساس IP از APIهای پلتفرم‌تان محافظت می‌کند. این ویژگی‌ها به‌شکل کامل در هر دو راهکار CDN بانکی ابر آروان قابل استفاده است.
WAF
دیواره آتش وب (Web Application Firewall) ابر آروان وظیفه‌ی تشخیص و جلوگیری از حملات سنتی و پیشرفته‌ی وب را بر عهده دارد. این سامانه بدون نیاز به هرگونه دانش فنی یا تنظیمات پیچیده، بسیاری از پیچیده‌ترین حملات مرسوم وب در لایه‌ی اپلیکیشن را خنثا می‌کند. به کمک WAF ابر آروان بدون هزینه و دغدغه‌ی تامین زیرساخت، درخواست‌های مخرب مسدود خواهند شد. هم‌چنین می‌توانید لاگ این درخواست‌ها را به شکل Near Real Time دریافت کنید. با توجه به این‌که استفاده از WAF نیاز به عبور ترافیک HTTP دارد، این قابلیت فقط در راهکار پاپ‌سایت‌های اختصاصی در دسترس است.
توزیع بار
به کمک قابلیت توزیع بار و Active Health Check شبکه توزیع محتوای ابر آروان، می‌توان به‌شکل خودکار و لحظه‌ای، سلامت سرورهای اصلی وب‌سایت و امکان پاسخ‌گویی آن‌ها به درخواست‌های کاربران را سنجید. به این ترتیب با بروز مشکل روی یک سرور اصلی در کلاسترهای توزیع بار، می‌توان به شکل خودکار سرور ناسالم را تا زمان رفع مشکل از کلاستر خارج کرد. هم‌چنین، با بروز مشکل روی سرورها، قابلیت Active Health Check با استفاده از تنظیمات مختلف، می‌تواند با ارسال ایمیل شما را از بروز اختلال باخبر کند. این قابلیت در هر دو راهکار CDN بانکی ابر آروان ارایه می‌شود.
مسیریابی هوشمند
مسیریابی هوشمند ابر آروان، برای تامین پایداری همیشگی به کمک بانک‌ها و موسسه‌های مالی_اعتباری می‌آید. آروان با بیش از ۴۰ پاپ‌سایت CDN‌ در سراسر جهان، محتوای شما را حتا در زمان کندی ارتباط یا ازدحام شبکه، در سریع‌ترین شکل ممکن به کاربران تحویل می‌دهد. Smart Routing یا مسیریابی هوشمند، به‌شکل خودکار بهترین مسیر را برای توزیع محتوا از پاپ‌سایت به کاربر نهایی انتخاب می‌کند تا داده‌های شما در هر زمان با بالاترین سرعت ممکن بارگذاری شوند. این ویژگی در راهکار TCP Load Balancing قابل تنظیم است.
با راهکار CDN بانکی ابر آروان، خدمات آنلاین بانکی امن‌تر، سریع‌تر و پایدارتری را ارایه دهید.
تماس با فروش
برای دریافت راهنمایی بیش‌تر از کارشناسان فروش کمک بگیرید.