محصولات
راهکارها
بازارچه ابری
قیمت گذاری
منابع دانش
راهکارها
راهکارهای ویژه
بر اساس صنعت
بر اساس اندازه شرکت
بر اساس کاربرد
بازارچه ابری

شفافیت یکی از مهم‌ترین ارزش‌های ابر آروان است که همواره برای رسیدن به آن تلاش کرده‌ایم. گزارش شفافیت نیز یکی دیگر از اقدامات ما در این راستاست که در آن میزان درخواست‌ها، دستورات و شکایت‌های ارسال شده از سوی سازمان‌های دولتی، مراجع قضایی و نهادهای نافذ اینترنت داخلی و بین‌المللی را منتشر می‌کنیم.

مطابق سیاست حفظ حریم خصوصی ابر آروان، محافظت از داده‌های شخصی مشتریان یکی از تعهدات ما است و این اطلاعات به هیچ عنوان به فروش نمی‌رسند یا واگذار نمی‌شوند. ابر آروان تمامی درخواست‌های رسیده را با دقت بررسی و مواردی که نامعتبر یا فاقد مبنای حقوقی هستند را رد می‌کند. ابر آروان پیش از پذیرش هر درخواست، مشتریان خود را نسبت به دریافت درخواست‌های معتبر و قانونی برای توقف سرویس، تعلیق اکانت یا ارایه اطلاعات‌شان مطلع می‌کند، مگر این‌که این موضوع در حکم قضایی «محرمانه» ذکر شده باشد، (موضوعی که به هیچ‌وجه در چنین احکامی مرسوم نیست) هیچ نرم‌افزار یا تجهیزاتی وابسته به مراجع امنیتی یا قضایی، با هدف ذخیره‌سازی یا شنود اطلاعات، در هیچ نقطه از شبکه ابر آروان وجود ندارد. ابر آروان کلید رمزنگاری و تایید هویت خود یا مشتریان خود را در اختیار هیچ شخص یا نهادی نمی‌گذارد و مشتریان را به استفاده از رمزنگاری داده‌ها و ارتباطات رمزنگاری شده تشویق می‌کند.

تعاریف

سو استفاده: درخواست‌هایی که از سوی مراجع دولتی، رگولاتوری‌ها،‌ آژانس‌های امنیتی یا گزارش‌های شخصی (اشخاص حقیقی یا حقوقی مستقل) به‌دلیل سو استفاده کاربران از سرویس ارسال می‌‏شود. (مانند حملات DDoS، فیشینگ، ارسال اسپم، پورنوگرافی کودکان و...)
حق مالکیت: درخواست‌هایی که از طرف اشخاص حقیقی، حقوقی یا مراجع رسمی داخلی و بین‌المللی به‌دلیل نقض حق مالکیت معنوی و تجاری یا حق نشر ارسال می‎شود. (مانند انتشار بدون مجوز فیلم یا نرم‌افزار و...)
دستور قضایی: درخواست‌هایی که به‌شکل حکم یا دستور قضایی از سوی پلیس و مراجع قضایی داخلی یا بین‌المللی به دلیل وقوع جرم یا انجام تحقیقات قضایی ارسال می‌‏شود. (مانند فیشینگ، کلاهبرداری و...)
رد درخواست: مواردی که به دلیل نامعتبر بودن یا غیرقانونی بودن درخواست، ابر آروان به آن‌ها پاسخ رد داده است.

جدول فصلی درخواست‌های دریافت شده

سو استفاده حق مالکیت دستور قضایی رد درخواست
ایران سایر کشورها ایران سایر کشورها ایران سایر کشورها
تابستان ۱۴۰۱ ۳۱ ۱۳۵۲ ۲ ۸۴ ۴۴ ۰ ۲۵
بهار ۱۴۰۱ ۳۳ ۱۱۹۶ ۱ ۷۷ ۵۲ ۰ ۴۷
زمستان ۱۴۰۰ ۲۷ ۱۶۷۰ ۰ ۴۵ ۶۲ ۰ ۱۲۵
پاییز ۱۴۰۰ ۷۲ ۱۳۵۲ ۰ ۳۸ ۱۰۲ ۰ ۱۸۰
تابستان ۱۴۰۰ ۲۰۷ ۲۸۸ ۰ ۸۱ ۱۱ ۰ ۱۷۱
بهار ۱۴۰۰ ۲۷۳ ۹۵ ۰ ۸۸ ۱۸ ۰ ۳۳۰
زمستان ۹۹ ۱۹۱ ۷۸ ۰ ۱۴ ۱۵ ۰ ۲۰۹
نسبت نوع درخواست‌ها
درخواست‌های رسیده برای اقدام، با توجه به موضوع در سه دسته‌ی مختلف جای می‌گیرند که شماری از آن‌ها به دلیل نامعتبر یا غیرقانونی بودن رد می‌شوند. در این نمودار نسبت نوع درخواست به کل درخواست‌های رسیده نمایش داده شده است.
تعداد درخواست‌ها در هر فصل
در این نمودار می‌توان روند تغییر تعداد کل درخواست‌های دریافت شده برای اقدام، از سوی نهادهای داخلی و بین‌المللی را در بازه‌های زمانی سه ماهه مشاهده کرد.