محصولات
محصولات ویژه
دسته‌بندی بر اساس عملکرد
خدمات سازمانی
دوره‌ آموزشی ‌ACCA

دوره‌ آموزشی ‌ACCA

فرصتی برای پرورش متخصصان ابری
دوره‌ی آنلاین ArvanCloud Certified Associate (ACCA) نخستین دوره از مسیر آموزشی طراحی شده برای پرورش متخصصان ابری است. در این دوره به زبانی ساده با معماری ابری و تفاوت‌های آن با معماری سنتی، شیوه‌ی استفاده‌ی بهینه از زیرساخت یکپارچه‌ی ابر آروان، راه‌های برقراری امنیت، مدیریت ریسک سرویس‌دهندگان خدمات ابری، کار با شبکه‌ی توزیع محتوا و کارکردهای آن و... آشنا خواهید شد.

شرکت در این دوره برای افرادی که تجربه‌ی کار با سرورهای لینوکسی و ویندوزی دارند، به حوزه‌ی زیرساخت ابری علاقه‌مندند یا متخصصان DevOps یا SysAdmin، مشاوران IT سازمان‌ها و برنامه‌نویسانی که با معماری ابری آشنا نیستند، مفید خواهد بود.

پس از پایان هر دوره، آزمون تخصصی ACCA از سوی ابر آروان برگزار می‏‌شود و پذیرفته‌شدگان در آزمون، با کسب نمره‌ی قبولی ۷۰، گواهینامه‌ی الکترونیکی این دوره را دریافت می‌کنند.
تایید اعتبار گواهی‌نامه تایید اعتبار گواهی‌نامه
معرفی جزییات دوره
شرکت در دوره‌ی آنلاین ACCA، به شما این امکان را می‌دهد تا با مفاهیم Cloud Security و Disaster Recovery، بررسی معماری CEPH و نکات با اهمیتی که در زمان انتقال معماری سنتی به ابر باید در نظر گرفت آشنا شوید.
ویدیوی آموزشی
۲۴ ساعت
همراهی با مربی همراهی با مربی
۴ هفته
سرفصل‌های آموزشی سرفصل‌های آموزشی
۱۴ فصل
مهلت گذراندن دوره مهلت گذراندن دوره
۴ هفته
بسته‌های دوره‌ آموزشی
بسته‌های دوره‌ آموزشی
بسته‌ی رایگان دوره‌ی آموزش متخصصان ابری شما را با شیوه‌ی تدریس و آزمون این دوره آشنا خواهد کرد. اگر می‌خواهید تنها به محتوای آموزشی ACCA دسترسی داشته باشید از بسته‌ی «فقط محتوا» استفاده کنید. در بسته‌ی کامل دوره اما علاوه بر دسترسی نامحدود به محتوای سرفصل‌ها، می‌توانید پس از شرکت در آزمون نهایی، گواهینامه‌ی پایان دوره دریافت کنید و به آسانی وارد بازار کار شوید. برای شرکت در دروه‎‌ی آموزشی ACCA، روی بسته‌ی مورد نیاز خود کلیک کنید.
ثبت‌نام رایگان ثبت‌نام رایگان
معرفی اولیه‌ی دوره
۰
تومان
ثبت‌نام رایگان
دسترسی به ۱۲ جلسه‌ی از دوره دسترسی به ۱۲ جلسه‌ی از دوره
عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره عضویت در تالار گفت‌وگوی دوره
اضافه شدن دوره به پروفایل اضافه شدن دوره به پروفایل
فقط محتوا فقط محتوا
بدون شرکت در آزمون
۳۴۹,۰۰۰
تومان
خرید محتوا
تمام قابلیت‌های بسته‌ی رایگان تمام قابلیت‌های بسته‌ی رایگان
دسترسی نامحدود به محتوای دوره دسترسی نامحدود به محتوای دوره
امکان بازدید از تمام ویدیوها امکان بازدید از تمام ویدیوها
دوره‌ی کامل دوره‌ی کامل
همراه با تمرین و آزمون
۵۵۰,۰۰۰
تومان
خرید دوره کامل
تمام قابلیت‌های بسته‌ی محتوا تمام قابلیت‌های بسته‌ی محتوا
دریافت گواهی‌نامه‌ی ACCA دریافت گواهی‌نامه‌ی ACCA
تسهیل در استخدام تسهیل در استخدام
پیش‌نیازهای دوره
پیش‌نیازهای دوره
با توجه به این‌که دوره‌ی ArvanCloud Certified Associate یک دوره‌ی تخصصی در حوزه‌ی محصولات ابری است، لازم است تا اطلاعات و پیش‌نیازهایی قبل از شروع آن داشته باشید. برای شرکت در دوره‌ی آموزشی یا آزمون ACCA داشتن پیش‌نیازهای زیر ضروری است:
آشنایی با مفاهیم شبکه
آگاهی کلی از مفاهیم مجازی‌سازی
تسلط بر مفاهیم دوره‌های CCNA, Network+, LPIC1
تجربه‌ی مدیریت سرورهای مبتنی بر Linux و Windows
ویژگی‌های دوره
ویژگی‌های دوره
اصلی‌‌ترین هدف این دوره پرورش متخصصان ابری است. در راستای رسیدن به این هدف، بر بستر پلتفرم آموزشی محیطی تعاملی فراهم شده است تا بتوانید از محتوا و یادگیری، به شکل بهتر و عمیق‌تری بهره‌مند شوید.
آزمون تخصصی دوره
گواهی‌نامه‌ی پایان دوره
تالار گفت‌وگو
تسهیل استخدام
آزمون تخصصی دوره
مباحث آزمون تخصصی ACCA شامل مفاهیم و مبانی مطرح شده در دوره، سرفصل‌های ارایه شده به‌علاوه‌ی مفاهیم عملی مربوط به شیوه‌ی کار با محصولات مختلف ابر آروان خواهد بود.
گواهی‌نامه‌ی پایان دوره
بعد از گذراندن دوره، با ورود به صفحه‌ی ACCA در مکتب‌خونه، می‌توانید در آزمون شرکت کرده و با کسب حداقل نمره‌ی قبولی، که در این آزمون۷۰ در نظر گرفته شده، گواهینامه‌ی پایان دوره دریافت کنید.
تالار گفت‌وگو
شما با گذراندن این دوره می‌توانید از طریق تالار گفت‌وگو با دیگر دانشجویان نیز در ارتباط باشید، شبکه‌ی روابط حرفه‌ای خود را تقویت کنید یا پرسش‌های مرتبط با دوره‌ی خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.
تسهیل استخدام
در دوره‌ی ACCA می‌توانید علاوه‌بر یادگیری معماری ابری، به شکل کامل با زیرساخت ابری نیز آشنا شوید و پس از دریافت گواهینامه‌ی پایان دوره، امکان در آمدزایی و پیوستن به شبکه شرکای ابر آروان را پیدا کنید.
دوره‌ی آموزشی ACCA
سرفصل‌های دوره
دوره‌ی آموزشی ACCA در ۱۴ فصل تهیه و ارایه شده است و شما بعد از گذراندن این سرفصل‌ها، با شیوه‌ی کار محصولات مختلف ابر آروان آشنا می‌شوید. می‌توانید سرفصل‌های اصلی این دوره را در لیست زیر ببینید.
رایانش ابری چیست و چه تفاوت‌های عمده‌ای با مجازی‌سازی دارد؟
چه بسترهایی به‌عنوان As A Service شناخته می‌شوند؟
سرویس‌های ابری چگونه کار می‌کنند؟
سرویس DNS چیست؟
سرویس CDN ،Cloud Security و Cloud WAF چیست؟
سرویس OVP چیست؟
دوره‌ی آموزشی ACCA مشاهده موارد بیشتر
برگزار کننده‌گان دوره
برگزار کننده‌گان دوره
ابریاران آموزشی آروان با ارایه‌ی ‌راهکارهای آموزشی مناسب و انتقال تجربیات علمی و عملی خود، شرایط مناسبی را برای پرورش متخصصان حوزه‌ی ابری فراهم می‌کنند. آکادمی مکتب‌خونه در همکاری با ابر آروان، ثبت‌نام و برگزاری دوره‌های آموزش آنلاین ACCA را برعهده خواهد داشت.
مکتب‌خونه
برگزار کننده‌
مکتب‌خونه
مکتب‌خونه بزرگ‌ترین رسانه‌ی دیجیتال آموزش مجازی در ایران است که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده است. مکتب‌خونه با هدف در دسترس قرار دادن آموزش با کیفیت برای فارسی‌زبانان، اعتقاد دارد که هیچ کس نباید به خاطر هیچ چیز از لذت یاد گرفتن محروم شود. نباید سن، مکان، موقعیت یا امکانات مالی فرد، وی را از یادگیری و موفقیت باز دارد.
محمد رهنمافرد
مدرس دوره‌
محمد رهنمافرد
محمد رهنمافرد، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد از رشته‌ی شبکه و مخابرات، با بیش از ۲۳ سال تدریس در حوزه‌ی شبکه‌های کامپیوتری و نرم افزار، ۸ سال سابقه‌ی تدریس در اردوهای آمادگی المپیاد کامپیوتر و شبکه، ۴ سال سابقه‌ی طراحی پرسش‌های المپیاد، دوره‌ی ACCA را تهیه کرده و مشغول آموزش آن به علاقمندان مباحث Cloud است.
تایید گواهی‌نامه ACCA
پس از تکمیل دوره‌ی آموزشی ACCA و دریافت گواهینامه‌ی صادر شده به وسیله‌ی ابر آروان، می‌توانید با وارد کردن کد تایید اعتبار از درستی اعتبار گواهی‌نامه‌ی خود اطمینان پیدا کنید.
بررسی اعتبار گواهی‌نامه
تایید گواهی‌نامه ACCA
پرسش‌های رایج
پاسخ پرسش‌های مهم خود درباره‌ی دوره‌ی آموزشی ACCA را در این بخش پیدا کنید.
شیوه‌ی برگزاری دوره‌ی ACCA به چه شکل خواهد بود؟

این دوره به‌شکل آنلاین و از طریق آکادمی مکتب‌خونه برگزار می‌شود. شما می‌توانید با خرید دوره‌ی ACCA محتوای آموزشی آن را دریافت کنید.

مخاطبان دوره‌ی ACCA چه کسانی هستند؟

دوره‌ی ACCA برای افراد آشنا با مدیریت سرورهای لینوکسی و ویندوزی، علاقه‌مندان به حوزه‌ی زیرساخت ابری، متخصصان DevOps یا SysAdmin، مشاوران IT سازمان‌ها، صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی وعلاقه‌مندان به توسعه‌ی کسب‌وکار و برنامه‌نویسانی که با معماری ابری آشنایی ندارند مفید است.

آیا دوره‌ی ACCA آزمون ورودی دارد؟

این دوره آزمون ورودی ندارد و با توجه به پیش‌نیازهای حضور در دوره و سیلابس‌های تعریف شده، سنجش حضور در دوره بر عهده‌ی شرکت‌کننده است.

به جز مکتب‌خونه، آکادمی دیگری دوره‌های ACCA را برگزار می‎‌کند؟

در حال حاضر مکتب‌خونه، تنها برگزارکننده‌ی دوره‌های ACCA است.

برای دریافت مدرک دوره چگونه اقدام کنم؟

آزمون دوره‌ی ACCA به‌وسیله‌ی مکتب‌خونه برگزار می‌شود و گواهینامه‌ی الکترونیکی پایان‌دوره‌ی از سوی ابر آروان به پذیرفته‌شدگان اعطا خواهد شد.

آیا با خرید دوره، گواهی‌نامه آن به من تعلق می‌گیرد؟

خیر؛ شما تنها با خرید دوره، می‌توانید در آن شرکت کنید و به محتوای دوره دسترسی داشته باشید. اگر در زمان تعیین شده‌، دوره را با نمره‌ی قبولی بگذرانید، گواهی‌نامه به نام شما صادر خواهد شد.

آیا در زمان برگزاری دوره، می‌توانم از پشتیبان علمی کمک بگیرم؟

بله، خدمات منتورینگ به معنای برخورداری دانشجو از راهنما یا پشتیبان علمی در طول گذراندن دوره است. این خدمات شامل پاسخ‌گویی به پرسش‌های آموزشی (در قالب تیکتینگ)، تصحیح آزمون یا پروژه‌های دوره و ارایه باز خورد موثر به شما است.

برای گرفتن مدرک، حتمن باید در دوره شرکت کرد؟

با توجه به سیلابس‌های تعریف شده و آشنایی شما با محصولات ابر آروان، چنان‌چه دانش لازم برای آزمون را دارید، می‌توانید بدون حضور در دوره‌ها، تنها آزمون دهید و مدرک ACCA ابر آروان را کسب کنید.

با قبولی در دوره، آیا امکان دریافت نسخه فیزیکی گواهی‌نامه‌ی دوره را دارم؟

خیر، گواهی‌نامه‌ی دوره‌ی ACCA تنها به شکل الکترونیکی در اختیارتان قرار داده می‎‌شود و پس از پایان دوره و قبولی در آزمون گواهی‌نامه به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

آیا این دوره برای برنامه‌نویسان مفید خواهد بود؟

بله، برنامه‌نویسان می‌توانند در این دوره علاوه‌بر آشنایی با مفاهیم ابری، با دانشی که به‌دست می‌آورند، وب‌سایت‌هایی منطبق بر معماری ابری و CDN راه‌اندازی کنند.

دوره‌ی ACCA به شرکتی که ارایه دهنده‌ی خدمات Sysadmin است، چه کمکی خواهد کرد؟

شما پس از گذراندن دوره‌ی ACCA، می‌توانید به‌عنوان شریک کوچ ابری، به شبکه‌ی شرکای ابر آروان بپیوندید و مدیریت مهاجرت زیرساخت مشتریان ما را از بستر سنتی به زیرساخت ابری بر عهده بگیرید.

حداقل و حداکثر زمانی که می‌توانم یک دوره را بگذرانم چه‌قدر است؟

برای گذراندن دوره، حداقل زمانی وجود ندارد و شما می‌توانید در هر زمانی که مایل هستید فعالیت‌های مربوط به آن را انجام دهید. اما برای این دوره ۴ هفته فرصت دارید تا از ویژگی‌های تصحیح پروژه‌ها به‌وسیله‌ی پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه بهره‌مند شوید.

پس از سپری شدن زمان دوره، به محتوای دوره دسترسی خواهم داشت؟

بله؛ شما پس از سپری شدن مدت زمان دوره‌ی ACCA به محتوای آن دسترسی خواهید داشت و می‌توانید از ویدیوها، تمرین‌ها، پروژه‌ها و دیگر محتوای ِآن استفاده کنید ولی امکان تصحیح تمرین‌ها به‌وسیله‌ی پشتیبان و دریافت گواهی‌نامه برای شما وجود نخواهد داشت.